Zwycięstwo Estebana Ocona w Grand Prix Węgier 2021, pierwsze w karierze F1, może być przez niektórych postrzegane jako przypadek lub efekt uboczny sportu motorowego. Prawda jest taka, że na sukces Estebana składa się ta sama nieustępliwość i wytrwałość, którą wielu przypisuje objawionym sensacjom, zanim uświadomią sobie i dojrzą poświęcenie i talent potrzebny do dotarcia tak daleko.

 

 

Jego historia rozpoczyna się w małym miasteczku w Normandii, podróżując od wyścigu do wyścigu z rodzicami zdeterminowanymi, by zobaczyć, jak ich syn rozwija swój talent i ma szansę stać się kolejnym francuskim kierowcą w Formule 1. Jako młody człowiek zaliczył błyskotliwy start w kartingu, a następnie zwrócił na siebie uwagę Renault Group. Jego udany stint w Formule Renault zapewnił mu start w Mistrzostwach Europy Formuły 3 FIA, które wygrał w 2014 roku po czym otrzymał miejsce w programie rozwojowym Mercedesa i zdobył tytuł GP3 Series w 2015 roku. Jego ostra jazda i wytrwałość, wraz z ciężką pracą i poświęceniem całej rodziny, zostały nagrodzone w debiucie w F1 podczas Grand Prix Belgii w 2016 roku.

 

 

Gdy dołączył do BWT Alpine F1 Team w 2020 roku, zespół działał jeszcze pod nazwą Renault, jego rozwój na torze i poza nim był gwałtowny. Jego społeczność internetowa nazywa go nawet „Estie Bestie”, ujmujący przydomek, który doskonale podsumowuje jego ciepłą i przyjazną osobowość. Kiedy nie goni za sukcesem, Esteban jest typem osoby, która zrobi wszystko, abyś nie czuł się odrzucony. Dba o to, aby czas spędzony poza torem wyścigowym pozwolił mu na relaks z rodziną i przyjaciółmi, a jednocześnie utrzymuje rygorystyczny program treningowy, aby zawsze być gotowym na kolejne zawody.

 

 

Rosnąca popularność Estebana w mediach społecznościowych zachęciła go do dzielenia się większą ilością informacji na temat swojego życia osobistego, w tym odkrywania nowych zainteresowań, kiedy nie jest skoncentrowany na wyścigach. Ostatnio zaczął bardziej zapalczywie śledzić inne sporty, takie jak piłka nożna i koszykówka, jednocześnie zamieszczając kilka zdjęć na Instagramie podczas wakacji z przyjaciółmi i rodziną poza sezonem.

 

 

Po spektakularnym dostarczeniu kultowej Złotej Piłki w 2021 roku wraz ze swoim ówczesnym kolegą z zespołu Fernando Alonso, Esteban miał okazję poprowadzić showcar Alpine. Ze złotą piłką starannie umieszczoną w specjalnie wykonanej dostawce, Esteban błyskotliwie przemknął ulicami Paryża, aby w wielkim stylu dostarczyć trofeum na galę. Jego udział stał się jeszcze bardziej wyjątkowy, ponieważ nagrodę otrzymał jego genialny rodak, Karim Benzema.

 

 

W czwartym roku pracy z BWT Alpine F1 Team Esteban jest wzorem do naśladowania dla grupy młodych kierowców objętych programami Alpine Academy i Rac(H)er. Jest również stałym członkiem załogi dla wielu mężczyzn i kobiet z Alpine Cars, całej rodziny BWT Alpine F1 Team i Francuzem - zwycięzcą Grand Prix, tak jak Pierre Gasly. Sezon 2023 już trwa, a my z dumą wspieramy Estebana Ocona w jego drodze na szczyt. Mamy nadzieję, że Wy również!