PAUL-LOUP CHATIN

Paul-Loup Chatin - WEC Alpine

Urodzony w 1991 roku Paul-Loup zadebiutował w kartingu jako nastolatek, a w 2010 roku przesiadł się do bolidu. Zwycięzca Volant Euro Formula, zdobywał podium za podium w kolejnych sezonach. Kiedy nadszedł czas, aby przejść do wyścigów długodystansowych, na sukces nie trzeba było długo czekać - już wkrótce cieszył się zwycięstwem w klasie LMPC w European Le Mans Series w 2013 roku.
 
 
W następnym roku wygrał Mistrzostwa Europy w kategorii LMP2 z Signatech Alpine i otrzymał nagrodę „Prix Jean Rondeau”, która jest przyznawana młodym francuskim kierowcom na podstawie ich talentu, wytrwałości i odwagi Stało się to po zajęciu miejsca na podium w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.
 
 
Następnie towarzyszył Alpine w Długodystansowych Mistrzostwach Świata (FIA WEC), po czym podjął nowe wyzwania. W 2019 roku zdobył swój drugi europejski tytuł w Le Mans i kultowym 24-godzinnym wyścigu Daytona w samochodzie na podwoziu Oreca, a następnie zdobył trofeum IMSA LMP2 w 2023 roku i osiągnął spektakularne Hyperpole w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Jego imponujące osiągnięcia sprawiają, że jest oczywistym wyborem do naszego zespołu kierowców.
 
 
„Cieszę się, że dołączam do Alpine w kategorii Hypercar na sezon 2024. Swoją karierę w wyścigach długodystansowych rozpocząłem w Signatech Alpine w 2014 roku i jest to zespół, za którym zawsze podążałem. Jako Francuz, reprezentowanie francuskiej marki na najwyższym poziomie światowych sportów motorowych jest przywilejem, zwłaszcza w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, który jest najpiękniejszym wyścigiem samochodowym na świecie. Szczerze dziękuję całemu zespołowi Alpine za danie mi tej szansy i nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu.”

Aktualności WEC

Śledź najnowsze informacje

Poznaj również