CHARLES MILESI

Charles Milesi - WEC Alpine

Urodzony w 2001 roku Charles Milesi jest najmłodszym członkiem zespołu Alpine i szybko okazał się jednym z najbardziej utalentowanych kierowców w wyścigach długodystansowych. Po niezwykłym debiucie, Francuz podjął wyzwanie rywalizacji w pełnym sezonie Długodystansowych Mistrzostw Świata (FIA WEC) w 2021 roku, które dało mu możliwość zademonstrowania pełni swojego talentu poprzez zdobycie tytułu w klasie LMP2 i zwycięstwo w 24-godzinnego wyścigu Le Mans w swojej pierwszej kampanii. Prawdziwie piorunujący start u boku innego kierowcy A424: Ferdinanda Habsburga.


Po sezonie spędzonym w zespole Richard Mille Racing Team, wspieranym przez Signatech, Charles powrócił do Alpine w 2023 roku, nagradzając naszą współpracę kolejnym podium na torze Monza. Ten etap okazał się idealną platformą do fotela kierowcy Hypercar w 2024 roku. Aby podjąć to nowe wyzwanie, Alpine Endurance Team ponownie zaufał Charlesowi, rekrutując jednego z najszybszych kierowców w branży.


„Jestem bardzo szczęśliwy, że będę kontynuował tę przygodę w rodzinie Alpine przez kolejny rok, tym razem w kategorii Hypercar. To wyzwanie dla nas wszystkich: z nowym samochodem i silniejszym zespołem, zarówno pod względem kierowców, jak i strony technicznej. Miałem to szczęście, że byłem zaangażowany w rozwój pojazdu, a obserwowanie ewolucji projektu z tak bliska było bardzo satysfakcjonujące. Jest jeszcze wiele do zrobienia, ale jak dotąd poczyniliśmy znaczne postępy i jesteśmy na dobrej drodze. Wszyscy z niecierpliwością czekają na pierwszy wyścig w Katarze, a przede wszystkim na pojawienie się Hypercara Alpine na starcie 24-godzinnego wyścigu Le Mans.”

Aktualności WEC

Śledź najnowsze informacje

Poznaj również