Ferdinand Habsburg

Ferdinand Habsburg - WEC Alpine

W 2024 roku w rodzinie Alpine pojawi się nowa twarz - Ferdinand Habsburg dołączy do naszego programu Hypercar. Ferdinand pokazał, że jest wszechstronnie utalentowanym zawodnikiem i dysponuje obiecującym talentem do wyścigów długodystansowych, dlatego mieliśmy go na oku przed tym nowym wyzwaniem.


W 2021 roku Austriak doskonale zadebiutował w Długodystansowych Mistrzostwach Świata (FIA WEC), zdobywając zarówno tytuł, jak i wygrywając 24-godzinny wyścig Le Mans w klasie LMP2 wraz z Robinem Frijnsem i innym członkiem zespołu Alpine Endurance Team: Charlesem Milesi.


Ferdinand potwierdził swój talent, zdobywając tytuł mistrza Europy w kolejnym sezonie, osiągając jednocześnie doskonałe wyniki we wszystkich wyścigach, w których brał udział. Po udanym sezonie 2023 w kategorii LMP2 zasiadł za kierownicą Alpine A424 podczas testów wytrzymałościowych na torze Motorland w Aragonii, aby zapoznać się z samochodem i zespołem.


„Cieszę się, że mogę podjąć to wyzwanie wraz z Alpine. To wyraźny krok naprzód w stosunku do wszystkiego, czego doświadczyłem do tej pory w mojej karierze wyścigowej. Od dnia, w którym podpisałem kontrakt z Alpine, wiedziałem, że spełniło się moje marzenie z dzieciństwa. Od razu poczułem się częścią zespołu Motorland, mimo że presja była dla mnie wyczuwalna. Rozpoczęcie od formatu wytrzymałościowego podczas testów może być trudne, ale od pierwszych okrążeń czułem się pewnie. Nie mogę się doczekać tego, co czeka nas w sezonie 2024 i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby nie zawieść zaufania Alpine.”

Aktualności WEC

Śledź najnowsze informacje

Poznaj również