NICOLAS LAPIERRE

Nicolas Lapierre - WEC Alpine

Nicolas Lapierre jest doświadczonym kierowcą, który startował na całym świecie w bolidach open wheel, samochodach seryjnych i sportowych. Dzięki trzem zwycięstwom w 24-godzinnym wyścigu Le Mans i dwóm tytułom mistrza świata w klasie LMP2, przyczynił się do jednych z najbardziej pamiętnych momentów w historii Alpine wyścigów długodystansowych.
 
 
Nicolas był częścią tej przygody od momentu rozpoczęcia projektu Hypercar jako kierowca rozwojowy A424 i niezaprzeczalnie zasługuje na miejsce za kierownicą naszego nowego samochodu w sezonie 2024 Długodystansowych Mistrzostw Świata (FIA WEC). Nadal będzie wnosił swoją ogromną wiedzę, pewność siebie i opanowanie do naszego nowego zespołu kierowców.
 
 
„To ambitny projekt i byłem dumny, gdy poproszono mnie o opracowanie tego samochodu. To zespół, który szczególnie lubię i z którym odnosiliśmy już sukcesy, a powrót w ramach programu Hypercar to wspaniała okazja. Mamy do czynienia z nową erą w wyścigach długodystansowych, w której poprzeczka jest podniesiona wyżej niż kiedykolwiek. To niezwykle ekscytujące, że nadal tworzymy historię Alpine i idziemy łeb w łeb z jednymi z największych nazwisk w sporcie motorowym. Reprezentujemy Les Bleus i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć fanów podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans i innych wyścigów w mistrzostwach.”
 

Aktualności WEC

Śledź najnowsze informacje

Poznaj również