TEAM PRINCIPAL ALPINE ENDURANCE

PHILIPPE SINAULT

Philippe Sinault - WEC - Alpine

Biografia

Urodzony kilka godzin po legendarnym finiszu 24-godzinnego wyścigu Le Mans w 1966 roku, los Phillipe'a Sinaulta związał ze sportami motorowymi.
 


Philippe Sinault był kierowcą bolidu wyścigowego i ukończył kierunek komunikacji na Uniwersytecie w Bordeaux, zanim odkrył swoją zdolność do opracowywania programów sportowych przy wsparciu uznanych partnerów. W 1990 roku założył Signature Group ze swoim partnerem Jean-Pierre’em Tallanem i Lionelem Chevalier. Dział wyścigowy firmy szybko odniósł sukces i zdobył tytuły na arenie krajowej i międzynarodowej, stając się istotną platformą dla kariery wielu znanych kierowców.
 


W 2009 roku Philippe rozpoczął swoją karierę w wyścigach długodystansowych z Signatech, po raz pierwszy biorąc udział w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.. Po obiecującym początku z Astonem Martinem i zdobyciu tytułu w Intercontinental Le Mans Cup z Nissanem w 2011 roku, Alpine powierzył mu odpowiedzialność za swój program i rozwój reputacji marki w tej dyscyplinie.


 
Philippe Sinault doprowadził projekt do skutku, natychmiast zdobywając tytuły European Le Mans Series w 2013 i 2014 roku, a następnie trzy zwycięstwa w 24-godzinnym wyścigu Le Mans (2016, 2018 i 2019) oraz dwa tytuły mistrza świata (2016 i 2018-2019).
 


Mając za sobą dziesięciolecia sukcesów w sportach motorowych, Philippe Sinault wnosi swoje umiejętności przywódcze do Alpine, aby w kategorii wyścigów długodystansowych doprowadzić zespół na szczyt.


 
Czy wyznaczyłeś jakieś cele na ten pierwszy sezon?


 
"Musimy być skromni, ale ambitni. Musimy być pokorni, ponieważ przechodzimy przez duże zmiany i robimy duży krok naprzód jako zespół. Musimy nauczyć się korzystać z tego pakietu technicznego, być niezawodni i kończyć wyścigi. Świadomi naszego potencjału, musimy być ambitni, ponieważ reprezentujemy markę Alpine na najwyższym poziomie. Trudno powiedzieć, czy będziemy się liczyć w tym roku, ale jesteśmy głodni dobrych wyników i będziemy chcieli dość szybko znaleźć się w czołówce dzięki wszystkiemu, co wprowadziliśmy w Alpine."

Aktualności WEC

Śledź najnowsze informacje

Poznaj również