Alpine - Zrodzona z wizji człowieka

ZRODZONA Z WIZJI PASJONATA

"Największą frajdę sprawiało mi pokonywanie Alp moim Renault 4CV, dlatego postanowiłem nazwać moje przyszłe samochody Alpine. Chciałem, aby moi klienci doświadczyli przyjemności z jazdy samochodem, który chciałem zbudować."

 

Jean Rédélé, założyciel firmy Alpine 

HISTORIA

Jean Rédélé, legenda u podstaw mitu

Alpine - Jean Rédélé

W roku 1955, Jean Rédélé, miłośnik sportów motorowych, zakłada firmę Alpine

Wyobraził sobie samochód o innowacyjnym wyglądzie, wyposażony w prosty, ale mocny silnik, pod bardzo lekkim i atrakcyjnym nadwoziem wykonanym z poliestru. Wizjonerska jak na swoje czasy praca z materiałami kompozytowymi. 

 

Zastosowanie wielu standardowych części pozwoliło na uzyskanie wysokich osiągów samochodu przy rozsądnych kosztach eksploatacji.

Alpine - Jean Rédélé

Alpine nabiera rozpędu wraz z wprowadzeniem A110 originelle w 1962 roku. Trzeba było czekać do początków lat siedemdziesiątych, aby nasze samochody Alpine stały się częścią rajdowej elity i dwukrotnie stanęły na podium słynnego Rajdu Monte Carlo. 

 

W 1973 roku firma Alpine została pierwszym producentem, który zdobył tytuł Rajdowego Mistrza Świata. Narodziła się legenda Alpine!

NAGRODY

„A” ze strzałą na szlaku zwycięstw

 

 

Dzięki pasji i pomysłowości Jeana Redelé’a, jego samochody stały się symbolem jakości i innowacji. Są znane z solidności i niezawodności, a kierowcy i fani wyścigów cenią je za ich niesamowite osiągi. 


Samochody wyścigowe Alpine są uważane za modele doskonałości i  są poszukiwane przez kolekcjonerów i entuzjastów mechaniki. Nadal stanowią odniesienie w świecie wyścigów samochodowych i regularnie wygrywają na najbardziej wymagających torach.

Alpine - Wyścigi długodystansowe

WYŚCIGI DŁUGODYSTANSOWE

1964 i 1966

Alpine wygrywa 24h Le Mans

 

1974

Alpine zostaje Mistrzem Europy konstruktorów

 

1978

Alpine po raz trzeci zwycięża w 24h Le Mans

 

2016 i 2019

Alpine wygrywa 24h Le Mans w kategorii LMP2

 

2021

Alpine dojeżdża na 3. miejscu w 24h Le Mans 2021 w kategorii Hypercar

Alpine - rajdy

RAJDY

1971

Alpine zostaje Międzynarodowym Mistrzem konstruktorów

 

 

1973

Alpine zdobywa tytuł rajdowego Mistrza świata 

 

 

1971 i 1973

Samochody Alpine wygrywają rajd Monte-Carlo

 

 

1977

Alpine zdobywa tytuł Mistrza Europy w Rallycross

Alpine - Formuła 1

FORMUŁA 1

2021

Esteban Ocon zwycięża w Grand Prix Węgier

 

 

2021

3. miejsce w Grand Prix Arabii Saudyjskiej

 

 

2022

Alpine F1 Team zdobywa 4. miejsce w klasyfikacji konstruktorów

NASZE IKONY

TE MODELE ALPINE PRZESZŁY DO HISTORII

Samochody Jeana Rédélé’a, zaprojektowane przez kierowcę rajdowego, mają wyścigi we krwi. Od 1955 roku narzucają swój wyrazisty styl na torach całego świata. Przyjrzyjmy się modelom, które przeszły do historii.

 Alpine A106
1955: Alpine A106
Alpine A108
1960: Alpine A108
Alpine 110
1962: Alpine A110
Alpine A310
1971: Alpine A310
Alpine GTA
1984: Alpine GTA
Alpine 610
1991: Alpine A610

WYZWANIA

OD ROKU 2013, ODRODZENIE NA SZCZYCIE

Po 35 latach nieobecności Alpine pojawił się ponownie na torze wyścigowym w 2013 roku i w salonach sprzedaży w 2017 roku, prezentując niezwykle wyczekiwany Alpine Vision Show Car! Czy po tylu latach nieobecności nowy Alpine może wznowić swoją zwycięską passę?

 

Nowa ekipa u steru poradziła sobie z tym wyzwaniem. Mistrz Europy w latach 2013 i 2014, A450 nie może się doczekać, by sprostać reputacji marki. To powrót francuskich osiągów!

 

W 2021 roku program Alpine motorsportu wzbogaca się o udział w Mistrzostwach Świata Formuły 1 pod nazwą Alpine F1 Team. Sportowe poświęcenie dla samochodów z literą „A” ze strzałką, które zawsze wyróżniały się na torach całego świata, aby wejść do Formuły 1.

 

Nie wspominając o tym, że dzięki wytrwałości Philippe'a Sinaulta, szefa francuskiego zespołu, awansowali do królewskiej kategorii (Hypercar) mistrzostw świata FIA WEC, pod nazwą Alpine Elf Endurance Team!

Alpine A110

WIZJA

ZAKRĘT NA DRODZE DO ZRÓWNOWAŻONEJ PRZYSZŁOŚCI

Alpine - nowa generacja

Na drodze, Alpine odkrywa długoterminowe plany, które pozwolą utrzymać markę w czołówce innowacji w przyszłości. Obecnie działalność Alpine Cars i Alpine Racing została połączona pod szyldem Alpine, tworząc podstawy dla "nowej generacji" marki samochodów w 100% elektrycznych, skierowanej do wymagających i pełnych pasji klientów. 

Alpine - nowa generacja

Ta nowa wizja przekłada się na nasze nowe Alpine Alpenglow zaprezentowane na targach Paris Motor Show w 2022 roku. Samochód koncepcyjny napędzany wodorem o futurystycznych liniach. Rewolucyjny i świadomy ekologicznie Alpengow staje się inspiracją dla naszych przyszłych projektów.

 

Dla innowacyjnego i zrównoważonego samochodu, gotowego podbić nowe pokolenie Alpinistów na całym świecie! 

A290 Beta - concept car - Alpine

A290_β: Premiera Alpine nowej epoki

Alpine odkrywa długoterminowe plany, które pozwolą utrzymać markę w czołówce innowacji w przyszłości. Obecnie działalność Alpine Cars i Alpine Racing została połączona pod szyldem Alpine, tworząc podstawy dla „nowej generacji” marki samochodów w 100% elektrycznych, skierowanej do wymagających i pełnych pasji klientów. 

Śledź najnowsze wiadomości na temat A290_β

Poznaj również