Współpraca artystyczna Alpine

Alpine x Sztuka

GDY SZTUKA SPOTYKA TECHNOLOGIĘ…

Będąc niewyczerpanym źródłem inspiracji, sztuka współczesna jest istotną siłą napędową innowacyjnego wzornictwa i innowacji technologicznych.
 

Współpraca Alpine

ART PARIS

Założone w 1998 roku targi Art Paris stały się kluczowym wydarzeniem w dziedzinie sztuki nowoczesnej i współczesnej, prezentując wielkie nazwiska współczesnej twórczości artystycznej, a także wschodzące talenty. Z okazji tego eklektycznego i kosmopolitycznego wydarzenia, Alpine prezentuje od 2021 roku prace z różnych kolaboracji artystycznych, zapraszając nas do spojrzenia na świat w nowym świetle.

Współpraca Alpine x Arne Quinze

Alpine x Arne Quinze

HOŁD DLA TECHNOLOGII

Belgijski artysta Arne Quinze jest pasjonatem naszych samochodów sportowych, których niezrównane osiągi czynią je wzorami doskonałości. Wykorzystując z wirtuozerią ich najnowocześniejszą technologię, stworzył Alpine - dzieło, w którym wrażenie wolności i szybkości wydaje się być zwielokrotnione.

Współpraca Alpine by Obvious

Alpine by Obvious

PIERWSZE malowanie ALPINE STWORZONE PRZEZ SZTUCZNĄ INTELIGENCJĘ

Będąc pionierem wykorzystania sztucznej inteligencji w służbie sztuki, Obvious modeluje strumień powietrza opływający Alpine A110 podczas jazdy na wirtualnym torze tworząc niepowtarzalne malowanie. To oryginalne dzieło sztuki, stworzone przy użyciu algorytmów sztucznej inteligencji, bada jej twórczy potencjał. 
 

Współpraca Alpine x Felipe Pantone

Alpine x Felipe Pantone

DZIEŁO SZTUKI O MOCY 292 KM

Artysta Felipe Pantone zmienia karoserię Alpine za pomocą efektów optycznych, które przywołują na myśl intensywność wyścigów. Połączenie cyfrowego modelowania i klasycznego rysunku tworzy nietypowe i jedyne w swoim rodzaju malowanie Alpine
 

Gama Alpine A110

Gama A110