Alpine A110 - Pantone

Alpine x Felipe Pantone

Sprzedaż ograniczona do 3 egzemplarzy na 4 produktach, wszystkie sprzedane.

 

 

NA SKRZYŻOWANIU SZTUKI I F1

Aby uczcić Grand Prix Monako 2021 i zaznaczyć zaangażowanie firmy Alpine w Formułę 1, artysta Felipe Pantone stworzył dzieło inspirowane sportami motorowymi, w którym geometryczne kompozycje i efekty optyczne przywołują na myśl intensywność wyścigów.

 

Łącząc modelowanie cyfrowe z klasycznym wzornictwem i wykorzystując kolory francuskiej flagi, samochód ubrany przez Pantone’a jest hołdem dla przeznaczenia Alpine, marki na styku przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Alpine F1 Team w barwach Felipe’a Pantone’a został zaprezentowany na torze z udziałem dwukrotnego mistrza świata Formuły 1 Fernando Alonso.

A110 x Felipe Pantone

Dane techniczne

 

 

 

   
MOC SILNIKA 292 KM / 215 kW
MAKSYMALNY MOMENT OBROTOWY 320 Nm od 2000 do 6400 obr./min
PRZYSPIESZENIE OD 0 DO 100 KM/H 4,4 sekundy
KILOMETR ZE STARTU ZATRZYMANEGO 22,8 sekundy
PRZYSPIESZENIE OD 80 DO 120 KM/H 2,7 sekundy
PRĘDKOŚĆ MAKSYMALNA NA TORZE 260 km/h
SKRZYNIA BIEGÓW Automatyczna, 7 przełożeń, podwójne sprzęgło

DZIEŁO SZTUKI O MOCY 292 KM

Ta kolekcjonerska wersja z unikalną karoserią została dopuszczona do ruchu drogowego. Alpine A110 X Felipe Pantone został stworzonyna bazie A110S, najmocniejszej wersji z gamy A110, która rozwijała w 2021 roku moc 292 KM.

Alpine A110 - F1 - Pantone

FELIPE PANTONE

"Alpine jest dla mnie ucieleśnieniem auta sportowego, zwinności i dynamizmu. Wykorzystałem najbardziej dynamiczne elementy graficzne w mojej pracy, aby zilustrować poczucie prędkości, intensywności i ducha rywalizacji oraz podkreślić wejście firmy Alpine do świata Formuły 1. Malowanie karoserii w najczystszym duchu Felipe’a Pantone’a."

Alpine A110 - artysta - Pantone

ARTYSTA

Felipe Pantone jest argentyńsko-hiszpańskim artystą. Po zdobyciu dyplomu sztuk pięknych, założył swój warsztat w Walencji w Hiszpanii. Jego praca koncentruje się na połączeniu świata sztuki ze światem cyfrowym. Jego freski, obrazy i rzeźby inspirowane są artystami kinetycznymi, bawiącymi się kontrastami, kolorem i ruchem. Dynamiczne i pełne życia tworzenie, między rzeczywistością, a Światem wirtualnym.

Alpine A110 - kask - Pantone

DUCH ALPINE

W Formule 1 kask wykracza poza aspekt bezpieczeństwa, stając się przedmiotem sztuki użytkowej. Jest on nierozerwalnie związany z tożsamością, a nawet legendą kierowców. Felipe Pantone wybrał bezpośredni i zdecydowany sposób połączenia nowoczesnej estetyki i emocji kierowcy. Zaraz po założeniu kasku kierowca zanurza się w sercu marki Alpine, czując się wyjątkowo i bezpiecznie.

Poznaj również

Alpine A110 - świat Felipe’a Pantone’a - Pantone
Alpine x Felipe PantoneZanurz się w świecie Felipe’a Pantone’a odkrywając jego dzieła.
Alpine A110 Obvious
Alpine by ObviousDowiedz się więcej o współpracy