Image Alt

Alpine by Obvious

Jeden egzemplarz, nieprzeznaczony do sprzedaży.

 

 

GDY NAUKA SPOTYKA SZTUKĘ

Alpine, prawdziwy weteran w dziedzinie wyścigów samochodowych, zbudowała swoje dziedzictwo na innowacjach technicznych, aby zapewnić wydajność i emocje. Współpraca z Obvious, pionierem w dziedzinie sztucznej inteligencji w sztuce i twórcą pierwszego dzieła tego rodzaju prezentowanego na aukcji, jeszcze bardziej pogłębia dialog między technologią a emocjami.

Alpine A110 Obvious

To oryginalne dzieło sztuki, stworzone przy użyciu algorytmów sztucznej inteligencji, bada jej twórczy potencjał i zastosowanie w naszym życiu społecznym.

Naukowcy z Alpine podjęli współpracę z artystami, aby wykorzystać najnowsze technologie uczenia maszynowego na rzecz twórczości artystycznej. Proces twórczy polega na wykorzystaniu generatywnych sieci przeciwstawnych, klasy algorytmów uczenia maszynowego, i zastosowaniu ich do historii wyścigów alpejskich.

Youtube jest nieaktywny. Zezwól na umieszczanie plików cookies dotyczących mediów społecznościowych w celu uzyskania dostępu do treści wideo.
Alpine A110 Obvious

01 GENEROWANIE WIRTUALNEGO TORU ALPINE

Uruchom algorytmy GAN na bazie danych torów, skupiając się na historii i głębokiej naturze Alpine, aby wygenerować nieskończoną liczbę nowych torów.


Wybierz wirtualny tor Alpine spośród wygenerowanych algorytmów.

Alpine A110 Obvious

02 MODELOWANIE PRZEPŁYWu POWIETRZA

Modeluj przepływ powietrza wokół Alpine A110 podczas okrążenia na wirtualnym torze Alpine.


Zsumuj mapy i stwórz warstwową reprezentację 3D samochodu.


Zastosuj odwzorowanie artystyczne inspirowane zjawiskiem sastruga.

03 TWORZENIE GÓRSKIEGO KRAJOBRAZU ALPINE

Stwórz płótno na podstawie rozkładu elementów samochodu. Przekształć je w mapę topograficzną, a następnie w trójwymiarowy model łańcucha górskiego.

Alpine A110 Obvious
Alpine A110 Obvious
Alpine A110 Obvious
Alpine A110 Obvious

A110 Sastruga

Alpine A110 Obvious - wideo - Sastruga
OBVIOUS
„Wszystkie nasze prace podpisane matematyczną formułą GAN, aby dać widzowi wskazówkę na temat procesu artystycznego, który został użyty do ich stworzenia.”
Alpine A110 Obvious - artyści

OBVIOUS

ARTYŚCI

Obvious to grupa naukowców, artystów i przyjaciół, którzy pracują nad najnowszymi modelami głębokiego uczenia, aby zbadać twórczy potencjał sztucznej inteligencji. To oni stoją za sprzedażą pierwszego dzieła sztuki stworzonego przez sztuczną inteligencję, które trafiło do dużego domu aukcyjnego. Wykorzystują swoją pracę, aby dzielić się wizją sztucznej inteligencji i jej wdrażania w naszym społeczeństwie.

Poznaj również

Obvious - Alpine
ObviousPoznaj artystów
A110 Pantone - Alpine
A110 x Felipe PantoneDowiedz się więcej o współpracy