Alpine x Arne Quinze - współpraca

Alpine x Arne Quinze

KIEDY SZTUKA SPOTYKA TECHNOLOGIĘ

Coraz bardziej innowacyjne i lekkie, nasze samochody zwinnie pokonują tory całego świata. To właśnie tę zaawansowaną technologię i wolność stara się pokazać swoim dziełem Arne Quinze. Jego rzeźba przywołuje na myśl przyszłość motoryzacji, która cały czas ewoluuje dzięki postępowi technologicznemu. Jest to nowa interpretacja Alpine A110, która przez pryzmat ruchu i lekkości staje się technologiczną i poetycką rzeźbą.

Alpine x Arne Quinze - współpraca

RZEŹBA W HOŁDZIE DLA SZYBKOŚCI I LEKKOŚCI

Struktura wykonana z aluminiowego plastra miodu i diod LED wyłania się z lewitującego Alpine A110. Oniryczna manifestacja technologii, która reprezentuje potężną, a jednocześnie naturalną prędkość światła. Poprzez ten element Arne Quinze poszukuje idealnej równowagi pomiędzy ekspresją kruchości i siły natury. Wprowadzając do rzeźby ruchome błyskawice, nawiązuje do wrażenia coraz bardziej rozmytego otoczenia podczas wyścigu, aż do momentu, gdy kierowca połączy się i stanie się jednością ze swoim samochodem.

Alpine x Arne Quinze - współpraca

Arne Quinze

„Ta praca jest wynikiem ekscytującego dialogu z Alpine, by wyobrazić sobie nową formę, która reprezentuje to, co dla mnie symbolizuje magię wyścigów: prędkość i symbioza kierowcy z jego samochodem, między człowiekiem a technologią, między prędkością a naturą. Jestem przekonany, że właśnie podpatrując naturę znajdujemy najbardziej techniczne rozwiązania i to właśnie chciałem tutaj przedstawić.”

ARTYSTA ZAFASCYNOWANY SAMOCHODAMI

Belgijski artysta Arne Quinze jest zafascynowany samochodami wyścigowymi. Pionier w instalacji dużych dzieł sztuki przestrzeni publicznej, przekształca ulice w plenerowe muzea. W swoim studio Arne Quinze otacza się inżynierami, projektantami oświetlenia, oraz zewnętrznymi biurami projektowymi specjalizującymi się w zaawansowanych technologiach. Od spawania po skręcanie, pracuje ręcznie nad procesami wykorzystywanymi w motoryzacji, aby połączyć aluminium, stal i diody LED i tworzyć swoje dzieła.

Alpine x Arne Quinze - współpraca

Poznaj również

ALPINE X ARNE QUINZE - współpraca
ARNE QUINZEPoznaj artystę
Alpine A110 Obvious - współpraca
Alpine by ObviousDowiedz się więcej o współpracy