video placeholder

A110 R LE MANS

Alpine i Le Mans. Pasja, która przetrwa próbę czasu.

Limitowana edycja A110 R Le Mans  łączy dwie legendarne francuskie marki, aby uczcić stulecie wyścigu 24h Le Mans®.

A110 R LE MANS

HOŁD ZŁOŻONY LEGENDARNEMU WYŚCIGOWI

Ta limitowana edycja A110 R jest poświęcona stuleciu legendarnego wyścigu długodystansowego. Od pierwszego udziału naszego założyciela, Jeana Rédélé, w latach 60-tych, do naszego powrotu do nowej kategorii Hypercar (LMDh) w 2024 roku, poprzez słynne zwycięstwo A442 w 1978 roku: wyścig 24h Le Mans® jest częścią naszego DNA.

 

Ten wyjątkowy limitowany samochód łączy w sobie wyjątkową aerodynamikę A110 R z niesamowitym stosunkiem mocy do masy.

Youtube jest nieaktywny. Zezwól na umieszczanie plików cookies dotyczących mediów społecznościowych w celu uzyskania dostępu do treści wideo.

DESIGN

BIAŁO-NIEBIESKIE BARWY

Malowanie A110 R natychmiast przykuwa uwagę. Wyjątkowa Biel Alpejska, niebieskie pasy biegnące od karbonowej maski do tylnego spojlera, logo 24H i trójkolorowe wykończenia stanowią hołd dla tego legendarnego francuskiego wyścigu długodystansowego.

A110 R Le Mans

Koła z włókna węglowego z niebieskimi lamówkami i zaciskami hamulcowymi dodają wyścigowego charakteru, a płetwa rekina przywodzi na myśl spektakularne wyczynowe Alpine A480 LMP1.

A110 R Le Mans

OSIĄGI

WIERNY A110 R, A JEDNAK TAK INNY

A110 R korzysta z aerodynamicznych osiągnięć F1, lekkich elementów z włókna węglowego zapewniających zapierające dech w piersiach osiągi i silnik o mocy 300 KM. Dzięki temu, samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,9 sekundy. Limitowana edycja Le Mans podnosi poprzeczkę dla i tak już fascynującej sportowej maszyny.

A110 R Le Mans

Nowe zawieszenie można łatwo regulować dzięki opatentowanemu systemowi Alpine. Jego specjalne ustawienie „Hunaudières” usztywnia i obniża samochód, aby poprawić jego stabilność i aerodynamikę, ułatwiając osiągnięcie prędkości maksymalnej 285 km/h na długich prostych i szybkich zakrętach legendarnego toru wyścigu 24h Le Mans®.

BAND OF RACERS

Wyjątkowe doświadczenie Alpine w Le Mans

A110 R Le Mans jest nie tylko piękną ilustracją naszej pasji do sportów motorowych, ale także biletem wstępu do naszego „Band of Racers”. 100 szczęśliwych właścicieli będzie miało wyłączny dostęp do obiektów Alpine Elf Endurance w 2024 roku i będzie mogło przejechać się na torze w pełnej konfiguracji w przeddzień wyścigu, aby przeżyć niezapomniane wrażenia w swoim A110 R Le Mans.

A110 R Le Mans

Zobacz również