Program Rac(h)er - Alpine

Program Rac(h)er

PROMOWANIE ZWYCIĘSTWA KOBIET

„Wraz z Rac(H)er przyspieszamy nasze wysiłki, aby podkreślić talenty kobiet, utorować drogę i zachęcić ich kolejne pokolenie do dołączenia do branży sportów samochodowych, niezależnie od tego, czy są inżynierami, mechanikami czy kierowcami”. 

 

Claire Mesnier, wiceprezes ds. zasobów ludzkich, Alpine

POZNAJ NASZE DZIAŁANIA

PROGRAM WYRÓWNYWANIA SZANS

Alt Image C29

Program Rac(h)er

ZMIANA PODEJŚCIA DO PARYTETU

W ciągu 72 lat istnienia Formuły 1 tylko 6 z 885 kierowców było kobietami! Rozpoczęty w 2022 roku program Rac(H)er promuje włączenie kobiet do naszych zespołów, od funkcji technicznych po wyścigi samochodowe. Wewnątrz firmy, program walczy z istniejącymi uprzedzeniami i zmienia naszą kulturę korporacyjną poprzez zachęcanie do równości płci. Na torze, Rac(H)er identyfikuje, rekrutuje i towarzyszy obiecującym młodym kobietom w drodze do zwycięstwa. Dzięki Rac(H)er wzmacniamy nasze zobowiązanie do wygrywania, a celem jest 30% kobiet w zespole w ciągu 5 lat!  

Alt Image C29

NICOLA ADAMS

WYJĄTKOWA MENTORKA

Dwukrotna mistrzyni olimpijska Nicola Adams zostaje mentorką Rac(H)er! Pięściarka będzie trenowała kierowców, udzielała cennych rad pracownikom i prowadziła konferencje mające na celu podniesienie świadomości na temat różnorodności jako czynnika zwiększającego wydajność. Doskonałe ucieleśnienie ducha Rac(H)er, Zara Rutherford, stoi również przy naszym boku. Jako najmłodsza pilotka, która odbyła samotny lot dookoła świata, podzieli się swoim inspirującym doświadczeniem z młodym pokoleniem.  

SOPHIA FLOERSCH i ABBY PULLING

WSPIERANIE KOBIET W FORMULE 1

Rac(H)er wzmacnia swoje działania wspierając dwa nowe talenty: Sophia Floersch oficjalnie dołącza do Alpine Academy w mistrzostwach Formuły 3. Utalentowana 22-letnia Niemka będzie korzystała z dostosowanego do jej potrzeb programu szkolenia sportowego. To samo dotyczy Abbi Pulling, która przechodzi od bycia kierowcą wspieranym przez Alpine do członka Alpine Academy. Po mocnych występach w 2022 W Series, teraz celuje w zawody 2023 Academy Series Formula 1. 

Alt Image C29

PROGRAM KARTING

SZEŚĆ NOWYCH REKRUTEK, SZEŚĆ MŁODYCH NADZIEI

Rac(H)er wita sześć młodych kobiet w programie kartingowym Alpine - sześć młodych nadziei: Angélina Proenca i Lisa Billard (13 lat) z Francji, Aiva Anagnostiadis (15 lat) z Australii, Chiara Battig (12 lat) ze Szwajcarii, Maria Chiara Nardelli (12 lat) z Włoch i Kaur Kera Sukhmani (10 lat) z Wielkiej Brytanii. Sześć nastoletnich dziewcząt uczestniczy w programie sportowym dostosowanym do ich potrzeb, aby stać się mistrzyniami jutra. Przyspieszy to rozwój utalentowanych kobiet w sportach samochodowych.

Alt Image C29

HUMAN HIGH-PERFORMANCE CENTRE

TECHNOLOGIA NA RZECZ RÓWNYCH SZANS

Zlokalizowane w Enstone, nasze centrum Human High-Performance Centre stawia wydajność kierowców w centrum nowego programu szkoleniowego opracowanego przez dyrektora Akademii Alpine Juliana Rouse'a i jego zespół. Korzystając z unikalnego protokołu naukowego, mierzymy fizyczne, fizjologiczne i poznawcze cechy naszych kierowców – mężczyzn i kobiet, aby opracować dostosowany do każdego z nich indywidualny program treningowy, który pozwoli im osiągnąć najlepsze wyniki, niezależnie od płci.

Alt Image C29

KULTURA KORPORACYJNA

WEWNĘTRZNE PROGRAMY NA RZECZ PARYTETU

Wewnętrznie, Alpine będzie korzystać z 34-letniego doświadczenia Springboard w tworzeniu wysokiej klasy programów rozwoju osobistego, aby wspierać przywództwo kobiet z Enstone. Ten program pilotażowy będzie powiązany z innymi inicjatywami, takimi jak warsztaty „Allyship Training” mające na celu wzmocnienie pozycji kobiet w fabryce lub „Women in Engineering”, pionierska grupa robocza mająca na celu edukację i zdobywanie doświadczenia wśród kobiet inżynierów. Cel? 30% kobiet w naszym zespole w ciągu 5 lat! 

Poznaj również