Image Alt

Przeżyj przygodę z Alpine

Niedawne wydarzenia

Alt Image C29
Alpine challenge

22-23.03

La Route Preludé - Rozpoczęcie sezonu Alpine

W dniach 22-23.03.2024 roku na torze Silesia Ring odbyło się oficjalne rozpoczęcie tegorocznego sezonu Alpine w Polsce, czyli La Route Preludé 2024. Na miejscu znaleźli się klienci Alpine razem ze swoimi najbliższymi oraz zespół Alpine Pietrzak. Sezon rozpoczęliśmy od jazdy na torze pod czujnym okiem Michała Streera, który pomagał naszym klientom doszkalać swoje umiejętności. Zaprezentowaliśmy również kalendarz wydarzeń Alpine na rok 2024, co pozwoliło wszystkim uczestnikom lepiej zaplanować swoją przygodę z Alpine w tym sezonie. Przez cztery godziny kilkanaście samochodów Alpine pokonywało pętlę toru Silesia Ring.

 

Kierowcy zwracali uwagę nie tylko na czas okrążenia, ale również na umiejętne pokonywanie zakrętów, właściwe wykorzystywanie hamulców i doskonalenie swoich umiejętności jazdy sportowej, aby wynieść z tego doświadczenia jak najwięcej, z okrążenia na okrążenie stając się lepszym kierowcą.


Po wyczerpujących zmaganiach na torze, wszyscy uczestnicy udali się do urokliwego Hotelu Zamek Lubliniec, gdzie wspólnie uczciliśmy udany dzień przy dobrej kuchni i lampce wyśmienitego wina. Dodatkowo, dla odprężenia i relaksu, mieliśmy do dyspozycji strefę SPA&WELLNESS, aby zakończyć dzień w pełni zregenerowani i zadowoleni.

Przyszłe wydarzenia

Alpine - doświadczenie - wydarzenia
Alpine Akademie
Alpine Akademie

Akademia Alpine

Niezależnie od tego, czy dopiero stawiasz swoje pierwsze kroki na torze, czy też jesteś doświadczonym kierowcą z wyścigowymi ambicjami, w Akademii Alpine znajdziesz możliwość podniesienia jeszcze wyżej swoich umiejętności.


Nasze szkolenia odbywają się na torach Silesia Ring oraz Modlin. Akademia Alpine oferuje trzy etapy szkoleń oraz ekskluzywne sesje 1x1 z instruktorem, dostępne wyłącznie dla posiadaczy Alpine. W tym roku pierwsze szkolenia miały miejsce na Torze Silesia Ring, gdzie pod czujnym okiem Michała Streera potencjalni klienci nie tylko doskonalili technikę jazdy,ale także dostali dawkę cennej, teoretycznej wiedzy na temat samochodu.


Terminy jazd ustalane są indywidualnie z naszym koordynatorem – Kevinem Wroną. Więcej szczegółów znajduje się na naszej stronie internetowej: akademiaalpine.pl.
Dołącz do naszej społeczności pasjonatów sportowej jazdy i odkryj, jak wiele możesz osiągnąć z Akademią Alpine!

Alt Image C29
Alpine challenge
Alpine challenge

Alpine Challenge 2024

Alpine Challenge 2024 składa się z 7 rund organizowanych w 6 krajach – są nimi Polska, Słowacja, Węgry, Niemcy, Czechy oraz Belgia. Cały sezon to ponad 1400 torowych kilometrów po najlepszych torach wyścigowych Europy Środkowej. Każda runda to odrębne zawody, podczas których zawodnicy rywalizują ze sobą w konwencji TIME ATTACK, gdzie liczy się średnia z 3 najlepszych czasów okrążenia toru, uzyskanych podczas całego dnia. Rywalizacja odbywa się z czasem, a nie bezpośrednio z innym zawodnikiem!


Każde nasze zawody wspiera profesjonalny zespół foto-video, dbając o wizualne pamiątki dla zawodników. Kierowcy podczas zawodów AC podzieleni są na 15-25 samochodowe grupy w ramach 15-20 minutowych sesji. Kierowcy ruszają na sesję ustawieni w sektorach startowych, a wyprzedzanie jest dozwolone, zarówno na odcinkach prostych, jak i w zakrętach. Alpine Challenge oferuje własny profesjonalny pomiar czasu, oparty o RFID z prezentacją wyników live w dedykowanej aplikacji na telefon komórkowy.

Alpine Challenge

Kalendarz tegorocznych rund:

Runda 1 - 06.04 - Slovakia Ring (SK)

Runda 2 - 21.05 - Red Bull Ring (AT)

Runda 3 - 24.05 - Balaton Park (HU)

Runda dodatkowa - 03.06 - Bilster Berg (DE)

Runda dodatkowa - 05.06 - Spa-Francorchamps (BE)

Runda 4 - 22.06 - Lausitzring (DE)

Runda 5 - 28.07 - Siliesia Ring (PL)

Runda 6 - 24.08 - Autodrom Brno (CZ)

Runda 7 - 19.09 - Slovakia Ring (SK)

Runda 8 - 05.10 - Autodrom Most (CZ)