video placeholder

ALPINE A290_β

MODE_EXPERT: ON

Alpine A290_β przenosi doświadczenia z samochodem elektrycznym do trybu Ekspert. Na nowo definiuje zasady elektrycznej zwinności, nadając jednocześnie Alpine inny wymiar symbolizujący nowy styl życia. 

Pierwszy elektryczny showcar Alpine
Youtube jest nieaktywny. Zezwól na umieszczanie plików cookies dotyczących mediów społecznościowych w celu uzyskania dostępu do treści wideo.
A290 Beta - samochód koncepcyjny - Alpine
 A290 Beta - samochód koncepcyjny - Alpine
 A290 Beta - samochód koncepcyjny - Alpine

A290_β zapowiada pierwszy model z garażu marzeń Alpine, łącząc moc energii elektrycznej z nowym, odważnym wyglądem i najważniejszym składnikiem tej mieszanki: emocjami.


Ten fascynujący samochód sportowy zapowiada Alpine o niespotykanych obecnie proporcjach oraz inspirującej dynamice, które wkrótce wyjedzie na ulice miast z taką samą werwą i zwinnością z jaką jego przodkowie poskramiali trasy rajdowe. Wprowadza tę samą żywiołowość dla nowej generacji kierowców prowadzących szybki, cyfrowy tryb życia.

 

WSPIERANY PRZEZ NASZE SPORTOWE DNA

A290_β jest owocem lat doświadczeń w wyścigach. Jego kierownica jest inspirowana naszym bolidem Formuły 1, a filozofia „feel at one” odzwierciedlona jest w trzech fotelach z centralną pozycją kierowcy, która wzmacnia połączenie między prowadzącym a maszyną. Ekskluzywne opony Michelin, aerodynamiczny tylny spojler i technologia torque vectoring zapewniają pierwszorzędną zwinność i wzorowe prowadzenie.

ŚWIATŁA W KSZTAŁCIE LITERY X

A290_β jest unikalne w swoim wyglądzie. Cztery światła w kształcie litery X zainspirowane zostały klasycznymi rajdami samochodowymi, tworząc pojazd gotowy do zmierzenia się z miejskim krajobrazem.

TRZY MIEJSCA

Centralna pozycja kierowcy pozwala dwóm pasażerom wyruszyć w drogę z niezakłóconym widokiem na działania prowadzącego. W tym nowym sportowym samochodzie miejskim każdy odgrywa rolę rajdowego pilota.

KIEROWNICA INSPIROWANA F1

Wyścigowe DNA samochodu jest wszechobecne również we wnętrzu i znajduje odzwierciedlenie w kierownicy inspirowanej Formułą 1, z przyciskiem Overtake natychmiast dodającym mocy podczas wyprzedzania.

UNIKALNY PROJEKT

Jasna, matowa paleta kolorów z elementami z kutego włókna węglowego nawiązuje do czystości śniegu i minerałów Alp. Diody LED w kolorach cyjanu i magenty tworzą sportową atmosferę w kabinie, podczas gdy widzowie mogą obserwować kierowcę, jak w pełni wykorzystuje możliwości tego samochodu przez wyjątkową, zakrzywioną przednią szybę. Dwa wentylatory akumulatorów to ukłon w stronę rur wydechowych dawnych samochodów sportowych.

Owiedz się więcej

Alt
  • Feel at one
   Feel at one

   Doświadczenie „feel at one” jest zaprezentowane przez dwie osie świetlne, jedną pionową w kolorze magenty (czerwonym) i jedną poziomą w kolorze cyjanu (niebieskim). Kolor magenta symbolizuje połączenie pomiędzy kierowcą a maszyną, a kolor cyjan ilustruje dzielenie się wrażeniami z jazdy przez kierowcę i jego dwóch pilotów.

  • MATERIAŁY NAWIĄZUJĄCE DO GÓRSKICH SZCZYTÓW
   MATERIAŁY NAWIĄZUJĄCE DO GÓRSKICH SZCZYTÓW

   Biała karoseria w kolorze Alpenwhite o barwie śniegu kontrastuje z głęboką czernią karbonowych elementów przypominających górską skałę. -> Biała karoseria w kolorze Alpenwhite o barwie śniegu kontrastuje z głęboką czernią kutych karbonowych elementów przypominających górską skałę.

  • PODWÓJNY SPOILER
   PODWÓJNY SPOILER

   Podwójny spojler w A290_β to coś więcej niż tylko charakterystyczny element stylistyczny. Zaprojektowany w cyfrowym tunelu aerodynamicznym, dwupłatowy tylny spoiler optymalizuje opór jednocześnie dając docisk, zapewniając dynamiczne i efektywne, a jednocześnie stabilne zachowanie samochodu w każdych warunkach.

NOWY SPORTOWY STYL

Emocje są nieskończone, a DNA sportów motorowych jest obecne na każdej powierzchni. Wyjątkowa centralna pozycja przenosi kierowcę w rolę kierowcy wyścigowego, oferując jednocześnie pasażerom nowy poziom zaangażowania.

System torque vectoring jest wspierany przez aerodynamiczne nadwozie, aby zapewnić ekscytujące osiągi na torze. To wyjątkowy przedsmak elektrycznej przyszłości Alpine, w której przyjemność z jazdy pozostaje na pierwszym planie.

A290 Beta - samochód koncepcyjny - Alpine
Tylna sygnatura świetlna
A290 Beta - samochód koncepcyjny - Alpine
Trójkolorowa felga aluminiowa
A290 Beta - samochód koncepcyjny - Alpine
Kultowa linia boczna
A290 Beta - samochód koncepcyjny - Alpine
Awangardowe lusterka boczne
A290 Beta - samochód koncepcyjny - Alpine
Wentylatory akumulatora w dyfuzorze

ZACIERAMY GRANICE DWÓCH ŚWIATÓW

Elektryczna era Alpine skierowana jest do wyjątkowych entuzjastów. Nasz garaż marzeń spełni każde pragnienie, wkraczając w świat Web3 i NFT oraz symulacji wyścigów w trybie expert, co pozwoli wszystkim miłośnikom sportu dzielić się przygodą z marką. Stworzyliśmy pojazd elektryczny gotowy na świat realny i cyfrowy.

A290 Beta - samochód koncepcyjny - Alpine
A290_β - Prezentacja z Laurentem Hurgonem

Prezentacja z Laurentem Hurgonem

Kierowca testowy odkrywa sekrety A290_β.

A290 Beta - samochód koncepcyjny - Alpine

INFORMUJ MNIE NA BIEŻĄCO

Zapisz się, aby otrzymywać ekskluzywne informacje na temat A290_β.