ALPINE A290_β - Design

Sztuka projektowania samochodów

NASI PROJEKTANCI

DESIGN, KOLORY I MATERIAŁY

Zajrzyj za kulisy tworzenia A290_β, gdzie pasja i pomysłowość stylisty wnętrza Joshuy Reera oraz stylisty kolorów i tapicerek Gaëtana Fumaza nabierają rzeczywistych kształtów.

Youtube jest nieaktywny. Zezwól na umieszczanie plików cookies dotyczących mediów społecznościowych w celu uzyskania dostępu do treści wideo.

DESIGN WEWNĘTRZNY

DZIEDZICTWO RYWALIZACJI

ALPINE A290_β - Design

OSIĄGI W SERCU A290_β

A290_β nie ma w swoim wnętrzu żadnych ekranów, aby pozwolić kierowcy skoncentrować się wyłącznie na jeździe i torze. Kierownica bezpośrednio inspirowana bolidami wyścigowymi marki pozwala zwiększć doznania dzięki przyciskowi oznaczonemu „OV” - „overtake” wyzwalającemu 10-sekundowy wzrost mocy.

 

A290_β łączy minimalistyczne wnętrze samochodów wyścigowych z najnowocześniejszą technologią z F1.

ALPINE A290_β - Design

KONCEPCYJNE WNĘTRZE Z KIEROWCĄ NA ŚRODKU

A290_β obrazuje doskonałą synergię między wnętrzem i nadwoziem. Pas rozpoczynający się na masce i biegnący wzdłuż dachu dzieli pojazd na dwie połowy, jednocześnie tworząc oś symetrii kokpitu. Umieszczenie kierownicy na środku pozwoliło stworzyć deskę rozdzielczą w kształcie strzały, bezpośrednio inspirowaną zwężającym się nosem bolidów Formuły 1, która tworzy linię rozciągającą się na zewnątrz poprzez lusterka wsteczne. To wizualne połączenie wnętrza i nadwozia uosabia dążenie Alpine do zapewnienia wyjątkowych wrażeń z jazdy.

KOLORY I MATERIAŁY

FUZJA I PASJA

Subtelne połączenie kolorów magenty i niebieskiego we wnętrzu samochodu podkreśla urzekającą fuzję: feel at one. Magenta daje poczucie prędkości i technicznego wyrafinowania, podczas gdy niebieski podkreśla poczucie współdzielenia, jakie daje 3-osobowy kokpit. Wnętrze A290_β jest wyjątkowe nie tylko ze względu na swoją architekturę, ale także ze względu na dobór użytych materiałów, które są wyrafinowane, szlachetne, nowoczesne i zaawansowane technologicznie.

ALPINE A290_β - Design

DESIGN ZEWNĘTRZNY

DYNAMICZNA, NOWOCZESNA SYLWETKA

ALPINE A290_β - Design

AERODYNAMICZNY DESIGN: PRZYJEMNOŚĆ Z JAZDY PRZEDE WSZYSTKIM

Przedni zderzak został zaprojektowany w taki sposób, aby zmieścić duże wloty powietrza, które poprawiają aerodynamikę i chłodzenie. Futurystyczne geometryczne lusterka wsteczne wpływają na lepszy docisk, a poszerzone nadkola podkreślają dynamiczny wygląd.

 

Światła w kształcie litery X są inspirowane reflektorami kultowego A110 i historycznych samochodów wyścigowych. Tylne światła z kolei są pionowe, podobnie jak w bolidzie A470 startującym w wyścigach długodystansowych.

ALPINE A290_β - Design

A290_β jest prekursorem żwawego, zwinnego samochodu, który będzie produkowany seryjnie, z krótkim rozstawem osi i szerokim rozstawem kół.

 

Showcar ucieleśnia istotę marki Alpine, oferując elektryczne wrażenia z jazdy, które przenoszą sportowy charakter na nowy poziom. Jego dynamiczne, nowoczesne nadwozie łączy muskularne kształty i techniczne detale, ucieleśniając absolutne oddanie osiągom.

 

Nadwozie w kolorze alpejskiej bieli inspirowanej wysokimi szczytami gór mieni się w świetle.

ALPINE A290_β - Design
Image Alt

Pozostań w wyścigu