Alpine - marka wartości

Marka wartości

„Naszą rolą jako zespołu Formuły 1 i jako marki Renault Group jest zaangażowanie się w uczynienie naszego ekosystemu bardziej integracyjnym i uczynienie różnorodności naszą siłą. Uznajemy potrzebę głębokich zmian w naszym sporcie i branży, aby sprawić, by wszystkie talenty mogły się rozwijać w przyszłości.”

Laurent Rossi, Prezes Alpine

NASZE DZIAŁANIA

POZNAJ NASZE ZOBOWIĄZANIA INTEGRACYJNE

Alpine - zobowiązania integracyjne

ZINEDINE ZIDANE

WSPIERANIE RÓWNYCH SZANS I RÓŻNORODNOŚCI

Francuska gwiazda piłki nożnej, Zinedine Zidane zostanie ambasadorem programów na rzecz równych szans pod egidą Alpine: Rac(H)er i Concours Excellence Mecanique Alpine.

 

Jako międzynadorowa gwiazda piłki nożnej, zarówno jako piłkarz, a teraz również trener, Zidane jest inspiracją dla wszystkich uczestników programów Alpine.


Poprzez jego doświadczenie i wsparcie, Alpine chce inspirować nowe generacje talentów i pokazać, że każdy bez względu na płeć lub pochodzenie ma możliwości, aby stać się mistrzem w swojej dziedzinie.

Alpine - zwycięstwo kobiet

Rac(h)er

PROMOWANIE ZMIAN KULTUROWYCH I WSPIERANIE KOBIECYCH TALENTÓW

Program Alpine Rac(H)er powstał aby zwiększyć różnorodność we wszystkich obszarach działalności firmy od funkcji technicznych po wyścigi.


Rozpoczęty w lipcu 2022 został potwierdzony zakontraktowaniem Sophii Floersch i Abbi Pulling jako kierowców wyścigowych w Alpine Academy odpowiednio w Formule 3 i Formula 1 Academy Series.
Dodatkowo sześć utalentowanych kobiet dołączy do programu kartingowego Alpine i będzie rozwijać się zgodnie ze specjalnie przygotowanym programem doskonalenia wyścigowego, aby stać się w przyszłości mistrzami w swoich kategoriach. Ich trenerką i inspiracją będzie Nicola Adams, podwójna mistrzyni olimpijska i najbardziej utytułowana brytyjska bokserka wszechczasów oraz Zara Rutherford, najmłodsza w historii pilotka, która w pojedynkę okrążyła kulę ziemską.


Rac(H)er zobowiązuje się do promocji równych szans na wszystkich poziomach i we wszystkich działach Alpine, tak aby za 5 lat 30% stanowisk było zajmowanych przez kobiety.

Alt Image C29

HUMAN HIGH-PERFORMANCE CENTRE

OSIĄGI GŁÓWNYM CELEM ALPINE

W ciągu 72 lat zmagań w Formule 1 tylko sześć z 885 kierowców to kobiety. Taka proporcja doprowadziła nas do kluczowej zmiany kulturowej w Alpine – stworzenia Human High-Performance Centre (HHPC) w Enstone (UK), którego celem jest zbudowanie nowego programu treningowego stawiającego kierowcę i jego osiągi na pierwszym miejscu. Zespołu Alpine opracowały naukową metodę mierzenia fizycznych, fizjologicznych oraz poznawczych parametrów kierowców i zespołów. Łącząc i rozumiejąc te dane Human High-Performance Centre zapewni rozwój sportowcom Alpine bez względu na ich płeć tworząc dedykowane programy dostosowane do potrzeb każdego z nich.

KONKURS DOSKONAŁOŚCI MECHANICZNEJ ALPINE

POLE DOSKONAŁOŚCI DLA WSZYSTKICH

Pod patronatem Estebana Ocona, godnego przedstawiciela merytokracji, Konkurs Doskonałości Mechanicznej Alpine stanowi wyzwanie dla studentów i praktykantów w dziedzinie mechaniki samochodowej. Równe szanse to podstawowa zasada konkursu. Możliwość przekazania ducha rywalizacji Alpine młodym talentom o różnych horyzontach, poprzez zachęcanie ich do odważnych decyzji, do przekraczania własnych granic, do dążenia coraz dalej i wyżej.

 

Laureaci dołączą do zespołów warsztatów mechanicznych Alpine, aby pomóc w projektowaniu przyszłych silników, które będą napędzać nasze bolidy Formuły 1. Wszystko po to, by promować równe szanse na zwycięstwo na podstawie swoich zasług!

 

Alpine - kariera

Kariera

OBIERZ NOWĄ DROGĘ ZAWODOWĄ

Przekuj swoją pasję w sukces na drodze i na torze, dołączając do integracyjnego środowiska pracy. Uzyskaj dostęp do najlepszych możliwości i zwiększ swoje umiejętności. Przenieś swoją karierę na wyższy poziom, pracując z kolegami z zespołu, których pasją, tak jak i Twoją, są osiągi i wyścigi.

 

Bo zwycięstwo jest piękniejsze, gdy jest zespołowe!

Alpine