Alpine - marka wartości

Marka wartości

NASZE DZIAŁANIA

POZNAJ NASZE ZOBOWIĄZANIA INTEGRACYJNE

Alpine - zobowiązania integracyjne

ZINEDINE ZIDANE

WSPIERANIE RÓWNYCH SZANS I RÓŻNORODNOŚCI

Francuska gwiazda piłki nożnej, Zinedine Zidane zostanie ambasadorem programów na rzecz równych szans pod egidą Alpine: Rac(H)er i Concours Excellence Mecanique Alpine.

 

Jako międzynadorowa gwiazda piłki nożnej, zarówno jako piłkarz, a teraz również trener, Zidane jest inspiracją dla wszystkich uczestników programów Alpine.


Poprzez jego doświadczenie i wsparcie, Alpine chce inspirować nowe generacje talentów i pokazać, że każdy bez względu na płeć lub pochodzenie ma możliwości, aby stać się mistrzem w swojej dziedzinie.

Alpine - zwycięstwo kobiet

Rac(h)er

PROMOWANIE ZMIAN KULTUROWYCH I WSPIERANIE KOBIECYCH TALENTÓW

Program Alpine Rac(H)er powstał aby zwiększyć różnorodność we wszystkich obszarach działalności firmy od funkcji technicznych po wyścigi.


Rozpoczęty w lipcu 2022 został potwierdzony zakontraktowaniem Sophii Floersch i Abbi Pulling jako kierowców wyścigowych w Alpine Academy odpowiednio w Formule 3 i Formula 1 Academy Series.
Dodatkowo sześć utalentowanych kobiet dołączy do programu kartingowego Alpine i będzie rozwijać się zgodnie ze specjalnie przygotowanym programem doskonalenia wyścigowego, aby stać się w przyszłości mistrzami w swoich kategoriach. Ich trenerką i inspiracją będzie Nicola Adams, podwójna mistrzyni olimpijska i najbardziej utytułowana brytyjska bokserka wszechczasów oraz Zara Rutherford, najmłodsza w historii pilotka, która w pojedynkę okrążyła kulę ziemską.


Rac(H)er zobowiązuje się do promocji równych szans na wszystkich poziomach i we wszystkich działach Alpine, tak aby za 5 lat 30% stanowisk było zajmowanych przez kobiety.

Konkurs doskonałości mechanicznej Alpine 2024

KONKURS DOSKONAŁOŚCI MECHANICZNEJ ALPINE

PROMOCJA RÓWNYCH SZANS NA ZWYCIĘSTWO!

Objęty patronatem Estebana Ocona Konkurs Doskonałości Mechanicznej Alpine ma na celu promowanie inżynierii motoryzacyjnej jako drogi do doskonałości, otwartej dla wszystkich, poprzez promowanie równych szans.


Studenci i praktykanci mechaniki samochodowej z całej Francji są zachęcani do zademonstrowania swoich umiejętności i wiedzy w 3 testach.

 

Możliwość przekazania ducha rywalizacji Alpine młodym talentom z różnych środowisk, poprzez zachęcanie ich do odważnych decyzji, do przekraczania własnych granic, do dążenia coraz dalej i wyżej.

 

Laureaci dołączą do zespołów mechaników i inżynierów Alpine, aby pomóc w projektowaniu przyszłych silników, które będą napędzać nasze bolidy Formuły 1®.

Alt Image C29

Human High-Performance Center

Nadanie nowego impulsu równym szansom.

W ciągu 72 lat zmagań w Formule 1 tylko sześć z 885 kierowców to kobiety. Taka proporcja doprowadziła nas do kluczowej zmiany kulturowej w Alpine – stworzenia Human High-Performance Centre (HHPC) w Enstone (UK), którego celem jest zbudowanie nowego programu treningowego stawiającego kierowcę i jego osiągi na pierwszym miejscu. Zespołu Alpine opracowały naukową metodę mierzenia fizycznych, fizjologicznych oraz poznawczych parametrów kierowców i zespołów. Łącząc i rozumiejąc te dane Human High-Performance Centre zapewni rozwój sportowcom Alpine bez względu na ich płeć tworząc dedykowane programy dostosowane do potrzeb każdego z nich.

Alpine - kariera

Kariera

OBIERZ NOWĄ DROGĘ ZAWODOWĄ

Przekuj swoją pasję w sukces na drodze i na torze, dołączając do integracyjnego środowiska pracy. Uzyskaj dostęp do najlepszych możliwości i zwiększ swoje umiejętności. Przenieś swoją karierę na wyższy poziom, pracując z kolegami z zespołu, których pasją, tak jak i Twoją, są osiągi i wyścigi.

 

Bo zwycięstwo jest piękniejsze, gdy jest zespołowe!

Alpine
A290 Beta - concept car - Alpine

A290_β : Alpine przedstawia swoją wizję codziennego elektrycznego sportu

A290, przyszły mały elektryczny samochód sportowy nowej epoki Alpine, został zaprezentowany w spektakularnej i ultra-sportowej odsłonie samochodu pokazowego A290_β (A290 „beta”).

Pierwszym z trzech modeli przyszłego „Dream Garage” będzie samochód sportowy nowej generacji, w 100% elektryczny, zaprojektowany, aby obudzić w każdym ducha rywalizacji i na nowo odkryć codzienny sportowy charakter.

Śledź najnowsze wiadomości na temat A290_β

Poznaj również