A424_β – Alpine

A424_Β Hypercar ALPINE

Powrót na najwyższy poziom

Początek nowego rozdziału

Alpine powraca na najwyższy poziom wyścigów długodystansowych. Marka, obecna od ponad 60 lat, rozpoczyna teraz nowy, hybrydowy rozdział z modelem A424_β. Alpine zamierza powtórzyć słynną wygraną w wyścigu 24h Le Mans w 1978 roku i począwszy od 2024 roku zająć mocną pozycję w nowej, niezwykle konkurencyjnej kategorii hypercar w Długodystansowych Mistrzostwa Świata WEC.

Nowy początek

Łącząc w jednym niepowtarzalnym modelu know-how Alpine Racing i Signatech, A424_β zmierzy się z największymi sławami sportu samochodowego.

A424_β – Alpine

Historia wyścigów długodystansowych

Alpine bierze udział w wyścigach długodystansowych od 60 lat, dzięki czemu ta nowa przygoda zyskuje pasjonujące i pełne emocji tło. Oto kilka najważniejszych faktów.

Nadchodzi nowa legenda

A424_β – Alpine

Wyjątkowe nadwozie

Po dziesięciu latach sukcesów współpraca z francuską spółką Oreca doczekała się naturalnej kontynuacji przy opracowywaniu podwozia nowego pojazdu w klasie LMDh. Niełatwo jest jednak pogodzić wymogi inżynieryjne i estetyczne. „Musimy połączyć dwa bardzo różne światy” – wyjaśnia Christophe Chapelain, Główny Inżynier LMDh.

A424_β – Alpine

Efektowny układ świateł

Wyjątkowe światła tylne A424_β pokazują, że światy inżynierii i designu mogą iść w parze ze znakomitym skutkiem.


„To chyba najbardziej widowiskowy element samochodu” – mówi Raphaël Linari, Projektant Racing Alpine. „Opracowaliśmy dla naszego LMDh specjalny układ świateł, nawiązujący do naszego logo - A ze strzałą”. Kierowcy jadący za naszym samochodem będą od razu wiedzieć, kto jest na prowadzeniu.

A424_β – Alpine

Niezwykła moc

Do skonstruowania silników marka Alpine wybrała firmę Mecachrome, która ma duże doświadczenie w wyścigach długodystansowych. Zespoły ściśle współpracowały z ekspertami z Viry-Châtillon, opracowując silnik V6 3,4 litra w konfiguracji turbo (jedyny taki w kategorii hypercar), dysponujący mocą blisko 700 KM i oparty na hybrydowym know-how zdobytym w wyścigach Formuły 1™.

Dane techniczne

Silnik

3,4 l V6 turbo

z hybrydową turbiną moc maks. 675 KM

Skrzynia biegów

6 biegów

Skrzynia Xtrac z łopatkami

Karoseria

1030 kg

Konstrukcja z włókna węglowegodługość 4645 mm

A424_β – Alpine

Niepowtarzalny design

Projektanci Alpine w modelu A424_β starali się zachować DNA marki, inspirując się przy opracowywaniu sylwetki tego pojazdu modelem koncepcyjnym Alpenglow.

Poznaj również

Sklep Alpine – shop
Sklep AlpinePoznaj nasze produkty Alpine
F1 - wyścigi samochodowe Alpine
FORMUŁA 1Wszystkie aktualności