28 kwietnia 2022 roku

-* Po dwóch tygodniach intensywnych i ekscytujących sesji kwalifikacyjnych, w których ponad 3000 zawodników spróbowało swoich sił, wyłoniono trzydziestu najszybszych kierowców, którzy wezmą udział w sześciu wyścigach Alpine Esports Series.

 

-* Dzięki platformie Binance Fan Tokens, Alpine Esports Series zaoferuje 100 000 $ w Alpine Fan Tokens oraz nagrody od naszych partnerów: Shamir, BenQ, Trak Racer, Phillips Hue i Freem.

 

-* Pierwsza runda z kalendarza odbędzie się oficjalnie 28 kwietnia w Barcelonie.

 

Londyn, 25 kwietnia 2022 roku: Alpine Esports ma przyjemność ogłosić trzydziestu najszybszych kierowców, którzy zdobyli prawo do udziału w napędzanej przez Binance Alpine Esports Series, która oficjalnie rozpocznie się 28 kwietnia. We współpracy z naszym partnerem, firmą Race Clutch, przez dwa tygodnie odbywały się kwalifikacje Alpine Esports Series, w których 3 054 uczestników próbowało pokazać pełnię swojego talentu w Assetto Corsa Competizione.

 

Brytyjski kierowca George Boothby zdobył pierwsze miejsce z czasem 1’41’’230. Za ten występ otrzymał nagrodę za najlepszą rundę kwalifikacyjną w grze oraz 1500 dolarów w żetonach ALPINE Fan Tokens. Jego najbliższymi rywalami byli Włoch Michele Nerbi (1’41’’265) i jego rodak Luke Whitehead (1’41’’415).

 

Poniżej znajduje się pełna lista zakwalifikowanych zawodników:

1. George Boothby (Brytyjczyk)

2. Michele Nerbi (Włoch)

3. Luke Whitehead (Brytyjczyk)

4. Victor Nicolae

5. James Baldwin

6. Manuel Rodríguez

7. Gaël Valero

8. Andrea Miatto

9. Amos Laurito

10. Lucas Müller

11. Michał Nowakowski

12. Marko Pejic

13. Fabrizio Donoso

14. Dávid Kalocsai

15. Fabien Jeanblanc

16. Artur Czarnecki

17. Théo Rochelle

18. Mathias Kuhn

19. Leon Hoppe

20. Johan Bergera

21. Leonardo Pagano

22. Calandrino Fabio

23. Francesco Trancanelli

24. Carlo D’Elia

25. Michael Romagnoli

26. Davide Arduini

27. Rémy Cresp

28. Samuele Spoto

29. Dorsch William

30. Mariusz Tworzydło

 

Zakwalifikowani kierowcy poświęcą teraz swoją uwagę na zawody Alpine Esports Series, na które złoży się sześć wyścigów w trzech imprezach między kwietniem a czerwcem. Na każdych zawodach będą brać udział w wyścigu sprinterskim, który ustali ich pozycję w wyścigu głównym.

 

Obowiązująca punktacja będzie następująca:

 

Wyścig sprinterski

1. – 10 punktów
2. – 8 punktów
3. – 6 punktów
4. – 5 punktów
5. – 4 punkty
6. – 3 punkty
7. – 2 punkty
8. – 1 punkt
Wyścig główny

1. – 25 punktów
2. – 18 punktów
3. – 15 punktów
4. – 12 punktów
5. – 10 punktów
6. – 8 punktów
7. – 6 punktów
8. – 4 punkty
9. – 2 punkty
10. – 1p punk


Pierwsza runda odbędzie się na torze Barcelona-Catalunya (28 kwietnia), a następnie zawodnicy będą rywalizować na torze Paul Ricard (12 maja). Podczas transmisji tego drugiego wydarzenia widzowie Alpine Esports Series będą mieli okazję zagłosować na tor, na którym 23 czerwca odbędzie się finał.

 

Podczas trwania zawodów do wygrania będzie wiele nagród, w tym żetony Alpine Fan Tokens, przejazd po torze w Alpine A110 GT4, symulator TRX Trak Racer oraz zakrzywiony monitor BenQ Mobiuz EX3410R. Kierowcy będą nagradzani zgodnie z ich końcową pozycją oraz za najszybsze okrążenie.

 

Zawody Alpine Esports Series będą transmitowane na kanałach Twitch i Youtube Alpine, a także na Binance Live.

 

Śledź Alpine Esports Series na Twitterze i Instagramie.

 

O ALPINE

 

Firma Alpine, założona w 1955 r. przez Jeana Rédélé, zdobyła na przestrzeni lat uznanie dzięki swoim samochodom sportowym w stylu francuskim. W 2018 roku marka prezentuje nowy model A110, samochód sportowy, który jest wierny ponadczasowym zasadom firmy Alpine: zwartości, lekkości, zwinności i przyjemności z jazdy. W 2021 r. powstaje jednostka biznesowa Alpine. Staje się marką innowacyjnych, autentycznych i ekskluzywnych samochodów sportowych Grupy Renault, korzystającą z dziedzictwa i know-how historycznej fabryki w Dieppe oraz wiedzy inżynierskiej zespołów Alpine Racing i Alpine Cars.

 

O ASSETTO CORSA COMPETIZIONE

 

Assetto Corsa Competizione to oficjalna gra wideo GT World Challenge.

 

Dzięki niezwykłym walorom symulacyjnym gra pozwala wczuć się w realistyczną atmosferę FIA GT3 Championship, rywalizując z oficjalnymi kierowcami, zespołami, samochodami i torami, odtworzonymi z najwyższą dokładnością, jaką kiedykolwiek osiągnięto.

 

Sprint, Endurance i 24-godzinny wyścig w Spa ożywają dzięki niesamowitemu realizmowi zarówno w trybie jedno-, jak i wieloosobowym.

 

Bogate doświadczenia KUNOS Simulazioni stworzyło grę Assetto Corsa Competizione, która w pełni wykorzystuje silnik Unreal Engine 4, aby zagwarantować rzeczywiste warunki pogodowe, fotorealistyczną grafikę, wyścigi nocne i animacje motion capture, wyznaczając nowe standardy realizmu kierowania i zanurzania dzięki ulepszonym modelom opon i zaawansowanej aerodynamiki.

 

Assetto Corsa Competizione, zaprojektowana z myślą o innowacyjności, promuje e-sport, osadzając graczy w samym sercu GT World Challenge i za kierownicą najbardziej prestiżowych samochodów GT, odwzorowanych z wyjątkową precyzją.

 

W Assetto Corsa Competizione mogą grać wszyscy, rating PEGI-3 i jest dostępna na PC (Steam), PS4 i Xone. Więcej informacji na temat Assetto Corsa Competizione można znaleźć na stronie www.assetocorsa.net

 

O BINANCE

 

Binance to światowy lider ekosystemu blockchain i infrastruktur kryptowalutowych, oferujący zestaw produktów finansowych, w tym największą giełdę aktywów cyfrowych.. Korzystając z zaufania milionów osób na całym świecie, platforma Binance ma na celu zwiększenie wolności monetarnej użytkowników. Oferuje również niemający sobie równych portfel produktów i ofert kryptowalutowych, w szczególności w tradingu, finansach, edukacji, danych i badaniach, aktywach firm, inwestycjach w inkubatory, rozwiązaniach decentralizacyjnych i infrastrukturalnych itp. Więcej informacji na stronie Binance.com

 

O FAN TOKENS BINANCE

 

Fan Tokens oferowane przez Binance to rodzaj tokenu użytkowego, który poprawia doświadczenie kibica, zbliżając marki i zespoły do kibiców na całym świecie. Fan Tokens Binance są emitowane za pośrednictwem Launchpad Binance w celu zaoferowania doświadczenia na nowym poziomie dzięki ekskluzywnym nagrodom, takim jak niepowtarzalne doznania, limitowana edycja NFT, prawo głosu przy niektórych decyzjach czy odznaki do kolekcjonowania. Fan Tokens Binance są również dostępne dla wszystkich użytkowników Binance poprzez płatności w walucie fiat i kryptowalutach. Więcej informacji o dostępnych i zapowiedzianych tokenach można znaleźć na platformie Fan Tokens Binance.

 

Szczegółowe informacje o nagrodach

 

Prix Binance (90 000 USD)

 

1. miejsce (Zwycięzca Alpine Esports Series): 40 000 USD w Fan Tokens ALPINE
2. miejsce: 25 000 USD w Fan Tokens ALPINE
3. miejsce: 12 000 USD w Fan Tokens ALPINE
4. miejsce: 5 000 USD w Fan Tokens ALPINE
5. miejsce: 2 500 USD w Fan Tokens ALPINE
6. miejsce: 1 000 USD w Fan Tokens ALPINE
7. miejsce: 700 USD w Fan Tokens ALPINE
8. miejsce: 500 USD w Fan Tokens ALPINE
9. miejsce: 200 USD w Fan Tokens ALPINE
10. miejsce: 100 USD w Fan Tokens ALPINE

Najlepsze okrążenie Binance w mistrzostwach: 1 500 USD w Fan Tokens ALPINE

Najlepsze okrążenie w fazie kwalifikacji: 1 500 USD w Fan Tokens ALPINE

Pozostałe nagrody Binance (10 000 USD)

 

6 000 USD (=6 x 1 000) w Fan Tokens ALPINE dla nowych użytkowników Binance, którzy zeskanują kod QR wyświetlony podczas transmisji na żywo zawodów Alpine Esports Series
Pula 4 000 USD w Fan Tokens ALPINE dla osób, które zbiorą 5 NFT POAP (NFT dawane fanom podczas transmisji na żywo)

 

Inne nagrody

 

1. miejsce (zwycięzca Alpine Esports Series):
Przejazd po torze w Alpine A110 GT4
Zestaw żarówek i opraw oświetleniowych Philips Hue
Buty Freem Alpine Esports
Rękawice Freem Alpine Esports
Soczewki korekcyjne Shamir
2. miejsce
Podwozie Trak Racer TRX
Zestaw żarówek i opraw oświetleniowych Philips Hue
Rękawice Freem Alpine Esports

 

3. miejsce
Monitor BenQ (EX3410R)
Zestaw żarówek i opraw oświetleniowych Philips Hue
Rękawice Freem Alpine Esports
Top 5

 

Spotkanie z zespołem R&D poświęconym Esport Shamir i skorzystanie z technologii w dziedzinie okularów esports do testów
Zestaw żarówek i opraw oświetleniowych Philips Hue zawiera

 

1 Lightstrip
2 rozszerzenia Lightstrip
2 Hue Play
1 Philips Hue Bridge