24 czerwca 2022 roku

Alpine ma przyjemność przekazać wszystkie szczegóły, nagrody do zdobycia w trzeciej i ostatniej rundzie Alpine Esports Series w czwartek 23 czerwca 2022 roku o godzinie 20.30.


Na polu walki znajdą się jedni z najbardziej utalentowanych i konkurencyjnych simracerów w tym sporcie, w tym James Baldwin, obecnie lider Alpine Esports Series. Kierowcy będą rywalizować o szeroki zakres nagród, w tym o pulę 100 000 dolarów w postaci żetonów Fan Tokens ALPINE, możliwość jazdy Alpine A110 GT4, symulator Trak Racer TRX i wiele innych.


Po ekscytującej pierwszej rundzie na Circuit de Barcelona-Catalunya, James Baldwin objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej z dwudziestoma dziewięcioma punktami. Za dwudziestoczteroletnim Brytyjczykiem, o drugie miejsce toczyła się zacięta rywalizacja pomiędzy Luke'm Whiteheadem i George'm Boothby, którzy zdobyli odpowiednio dwadzieścia sześć i dwadzieścia pięć punktów.


Drugie spotkanie przeniosło zawodników na tor Paul Ricard. Z trzydziestoma pięcioma punktami na koncie James Baldwin powiększył swoje prowadzenie, podczas gdy Luke Whitehead i George Boothby kontynuowali walkę o drugie miejsce, ten pierwszy zdobył czternaście punktów, o jeden więcej niż jego rywal.


W finale sezonu kierowcy będą rywalizować tym razem na słynnym torze Nürburgring GP (Niemcy), wybranym przez przytłaczającą większość w głosowaniu publicznym.


Dzięki Binance, zwycięzca Alpine Esports Series otrzyma 40 000 dolarów w Fan Tokens ALPINE. Zdobywca drugiego miejsca otrzyma 25 000 dolarów w żetonach Fan Tokens ALPINE, natomiast zdobywca trzeciego miejsca otrzyma 12 000 dolarów w żetonach Fan Tokens ALPINE.

 

Ponadto Binance będzie rozdawał Fan Tokens ALPINE oraz NFT Binance Alpine GT4 w systemie POAP (Proof of Attendance Protocol). Aby otrzymać bezpłatny NFT POAP, widzowie finału muszą zeskanować pięć kodów QR, które pojawiały się podczas pięciu wyścigów na żywo aż do finału.

 

Wielki zwycięzca zostanie również uhonorowany spektakularnym doświadczeniem w postaci dnia na torze w Alpine A110 GT4, podczas gdy kierowcy na drugim i trzecim miejscu otrzymają hojne nagrody od Trak Racer, BenQ Monitor, Philips Hue i FreeM Simracing. Natomiast pięciu najlepszych zawodników na koniec sezonu będzie miało okazję dołączyć do zespołu Shamir's R&D Esports, aby skorzystać z ich najnowocześniejszej technologii okularów esportowych.

 

Wielki finał Alpine Esports Series będzie transmitowany na kanałach Alpine Twitch i Youtube oraz na Binance Live od 20.30 CET.


KLASYFIKACJA

 

Round 1

 

1. James Baldwin – 29 punktów

2. Luke Whitehead – 26 punktów

3. George Boothby – 25 punktów

4. Marko Pejic – 15 punktów

5. Andrea Miatto – 14 punktów…

 

Round 2

 

1. James Baldwin – 35 punktów

2. Marko Pejic – 22 punkty

3. Andera Miatto – 17 punktów

4. Michele Nerbi – 15 punktów

5. Luke Whitehead – 14 punktów…

 

Klasyfikacja generalna

 

1. James Baldwin – 64 punkty

2. Luke Whitehead – 40 punktów

3. George Boothby – 38 punktów

4. Marko Pejic – 37 punktów

5. Andrea Miatto – 31 punktów…