11 lipca 2022 roku

Alpine Esports z dumą ogłasza swój zespół na sezon 2022 F1 Esports Series. Piąte miejsce w zeszłorocznych mistrzostwach, Alpine Esports ma nadzieję, że jego nowe trio odniesie sukces na torze i poza nim. Dwóch simracerów dołączy do zespołu obok Patrika Siposa, debiutanta w 2021 roku.

 

Trzej kierowcy poddani intensywnemu procesowi selekcji, w którym sprawdzano ich umiejętności, dokładnie analizując nie tylko ich występy na torze, ale także przeprowadzając testy poznawcze i fizjologiczne, aby ocenić ich talent i odkryć ich optymalny potencjał.

 

Od tego roku trzej panowie będą nosić barwy Alpine Esports w zawodach F1 Esports Series, które będą rozgrywane na F1 2022, oficjalnej grze F1 wyprodukowanej przez Codemasters. Kierowcy będą również reprezentować zespół poprzez występy i treści, w tym w 2022 sezonie „ The Conquest ” ; dokumentalny miniserial śledzący ich wyzwania podczas największych zawodów simracingowych.

 

Patrik Sipos wraca w 2022 r.

 

Osiemnastoletni Patrik Sipos rozegra w tym roku swoją drugą kampanię dla Alpine Esports. Po przekonującym pierwszym sezonie, zdobył swoje pierwsze punkty i osiągnął Q3 w kilku wyścigach z zespołem. Patrik jest jedną z wielkich nadziei F1 Esports, a rok 2022 już teraz zapowiada się na kluczowy w jego karierze. Jego talenty nie ograniczają się do F1, ponieważ wziął udział w Wirtualnym 24-godzinnym wyścigu Le Mans, z samochodem #36 Alpine Esports, prowadzonym przez Fernando Alonso. Jego cel jest teraz jasny : pojechać na czele stawki i zapisać na swoim koncie pierwsze zwycięstwo w F1 Esports Series !

 

Dwóch nowych rekrutów w osobach Samuela Beana i Filipa Prešnajdera

 

Osiemnastoletni hiszpański kierowca Samuel Bean stawiał pierwsze kroki w kartingu, zanim przeniósł się do świata wirtualnych wyścigów. W 2021 roku Samuel zakwalifikował się do F1 Esports Challenger Series, gdzie zrobił furorę zajmując szóste miejsce i z powodzeniem walcząc w otwartych zawodach. Alpine Esports mocno wierzy, że Hiszpan będzie jedną z nadziei, którą należy uważnie obserwować w 2022 roku.

 

Tymczasem Słowak Filip Prešnajder rozpoczął swoją karierę simracingową od zwycięstwa w F1 Esports Challenger Series na PlayStation w 2019 roku. Szybko przeszedł na PC i w następnym roku dołączył do Scuderia Ferrari. Imponując w Q3 i pierwszą szóstką w swoim debiucie w zespole, został następnie zatrudniony przez Alfa Romeo, gdzie miał trudną kampanię. Dziewiętnastoletni Filip jest teraz chętny do udowodnienia swojego talentu i pełnego potencjału w swoim nowym zespole, Alpine.

 

Dyrektor zespołu Alpine Esports, Richard Arnaud będzie nadzorował szkolenie i rozwój kierowców zespołu :

 

„ Rok 2022 stanowi nowy etap w rozwoju Alpine Esports. Nasz zespół został w tym sezonie przebudowany. Prawdopodobnie mamy najmłodsze trio w stawce, ale nasze ambicje są niezachwiane. Rok 2021 był dla wszystkich rokiem nauki, ze wzlotami i upadkami, ale wierzę, że mamy bardzo solidne podstawy, a chemia w zespole jest już bardzo pozytywna. Nie spodziewamy się, że będziemy faworytami, ale naszym celem będzie dorównanie naszemu piątemu miejscu z zeszłego roku i walka o podium. Cały zespół jest niesamowicie zmotywowany, aby zabrać Alpine Esports na szczyt ! ”

 

Kierowcy wypowiedzieli się również przed sezonem 2022.

 

Patrik Sipos, kierowca Alpine F1 Esports Series

 

„ Jestem zachwycony, że mogę kontynuować współpracę z Alpine Esports. Ostatni rok był dobrą nauką, zdobyłem pierwsze punkty i udowodniłem, że jestem w stanie ścigać się z najlepszymi. Jestem spragniony sukcesu i nie mogę się doczekać, aby rozpocząć sezon i wprowadzić Alpine Esports na szczyt tabeli ! ” Samuel Bean, kierowca Alpine F1 Esports Series „ W tym roku będzie to mój pierwszy sezon i mam spore ambicje. Jednym z nich jest oczywiście nauka, ale chcę też jak najszybciej zdobyć pierwsze punkty z zespołem. Jak Fernando w Grand Prix, mam nadzieję zabłysnąć w wirtualnym świecie. Dam z siebie wszystko dla drużyny ! ”

 

Filip Prešnajder, kierowca Alpine F1 Esports Series

 

„ Po dwóch latach w F1 Esports Series chciałem rozpocząć nowy, ambitny projekt, który dałby mi szansę na pokazanie mojego potencjału. Ostatni sezon był skomplikowany, ponieważ łączyłem sport z nauką, ale teraz mogę skupić się tylko na rywalizacji, ponieważ ukończyłem studia. Alpine Esports już zaoferowało wielkie możliwości swoim kierowcom, więc nie mogę się doczekać, aby tam być i być jedną z dobrych niespodzianek tego roku. ! ”

 

Nowe trio kierowców F1 Esports Series podkreśla ciągłe zaangażowanie firmy Alpine we wzrost i rozwój w świecie Esportu. Aby dowiedzieć się więcej o przygodach Alpine w Esporcie i gamingu, odwiedź stronę internetową Alpine lub śledź jej kierowców na żywo na www.twitch.tv/Alpine