13 września 2022 roku

W zeszłym roku zawody Le Mans Virtual Series przyciągnęły 81 milionów widzów. We wrześniu czeka nas ich wielki powrót. W tym roku kalendarz obejmuje miesiące od września do stycznia. Czterdzieści zespołów wystawionych przez konstruktorów oraz drużyn esportowych zawalczy o pulę 250 000 $.


Do zespołu Alpine Esports należy trzech simracerów – Francuz Tom Lartilleux, Holender Collin Spork i Amerykanin Rory MacDuff – oraz zawodowy kierowca, Francuz Sacha Lehmann. Czwórką kierowców zaopiekują się Robin Bondon pełniący rolę Team Managera, Jurgen Van Bergen jako trener i Laurent Keersmaekers na stanowisku inżyniera ds. strategii i regulacji.


Dzięki sukcesom odniesionym zarówno w świecie rzeczywistym, jak i wirtualnym, zespół już na początku kampanii zapowiada się imponująco. Wśród najważniejszych wyczynów jego członków warto wymienić tytuł mistrza świata Formula Sim Racing zdobyty w 2022 roku przez Collina Sporka, zwycięstwo Toma Lartilleux w Manufacturer Series podczas 4. World Tour Gran Turismo Sport w Salzburgu oraz drugie miejsce Sachy Lehmanna w Ultimate Cup Series na Formule Renault 2.0 w 2019 roku.


Zespół Alpine Esports ujawnił również specjalne barwy na Le Mans Virtual Series. To efektowny projekt osnuty wokół kultowego logo i palety kolorystycznej Alpine. W tym roku zespół Alpine Esports będzie oznaczony numerem 36 oraz logami swoich najważniejszych partnerów, takich jak pierwsza na świecie platforma wymiany kryptowalut Binance, EKWB, Mandiant, Trak Racer i Shamir.


Kalendarz 2022–2023 Le Mans Virtual Series
• 17 września: 8h Bahrajn
• 8 października: 4h Monza
• 5 listopada: 6h Spa-Francorchamps
• 3 grudnia: 500 Miles of Sebring
• 14–15 stycznia: 24h Wirtualne Le Mans

Robin Bondon, Team Manager Alpine Esports w LMVS: „Zespół wykazał się olbrzymim potencjałem podczas ostatniego wyścigu 24h Wirtualne Le Mans w styczniu 2022 roku i od tamtej pory nieustannie się rozwijał. Bardzo szybko oczywisty stał się kolejny krok: udział w całym sezonie 2022–2023 Le Mans Virtual Series. Czeka nas pasjonujące wyzwanie, a do projektu dołączą nowe osoby. Wszyscy jesteśmy niezwykle zmotywowani i zjednoczeni w dążeniu do wspólnego celu: zdobyć dla Alpine Esports jak najwyższe miejsce w świecie Endurance!”


Guillaume Vergnas, Senior Business Development Manager wBWT Alpine F1 Team & Alpine Esports: „To bardzo ekscytujące wziąć ponownie udział w Le Mans Virtual Series i móc zaprezentować markę Alpine Esports na jednej z największych aren w świecie simracingu. Zespół, który zgromadziliśmy, jest niezwykle utalentowany. Nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć, do czego są zdolni na torze!”