11 marca 2022 roku

BWT Alpine F1 Team po raz pierwszy na oczach wszystkich uczestników i kibiców Formuły 1 wypuścił na tor różową wersję swojego bolidu A522. Esteban Ocon za kierownicą wykonał około setki okrążeń podczas drugiego dnia testów przedsezonowych zorganizowanego w Bahrajnie. Ostatecznie Esteban był drugim najpilniejszym kierowcą na torze, a także odnotował piąty najlepszy czas tego dnia, wykonując jedno okrążenie w 1’34’’276.

 

Mimo upału poranny program Francuza przebiegł bez przeszkód. Kierowca kontynuował jazdę po południu i mimo wieczornego zatrzymania awaryjnego na torze nie napotkał żadnych szczególnych problemów. Dzięki temu zdołał w sumie wykonać 111 okrążeń.

 

Różowe barwy będą prezentowane również jutro. Warto też przypomnieć, że zostaną wykorzystane podczas dwóch pierwszych wyścigów sezonu 2022 Formuły 1, w Bahrajnie, a następnie w Arabii Saudyjskiej.

 

Jutro za kierownicę powróci Fernando Alonso, który poprowadzi różowy A522 podczas ostatniego dnia testów przedsezonowych w Bahrajnie.

 

Esteban Ocon – 1’34’’276 (111 okrążeń)

 

Esteban Ocon:

 

„Dzisiaj był niewątpliwie najlepszy do tej pory dzień testów przedsezonowych. Zrobiliśmy znakomite postępy i znacznie lepiej rozumiemy teraz A522. Zgodnie z planem przeszliśmy program następczy, co ma duże znaczenie na tym etapie testów przedsezonowych. Było to bardzo skuteczne i jestem zadowolony z pracy, jaką dzisiaj wykonaliśmy. Następnym razem wsiądę do samochodu w piątek, podczas pierwszej w sezonie sesji treningów wolnych. Tam wszystko będzie się liczyć, nie mogę się więc doczekać, by się tam znaleźć i zacząć prawdziwą rywalizację. Mam nadzieję, że Fernando będzie w stanie jutro kontynuować pracę, którą dzisiaj udało nam się wykonać, i jak najlepiej zakończy nasze przygotowania do sezonu”.

 

Alan Permane, dyrektor sportowy:

 

„Powiedziałbym, że dzisiejszy dzień był najlepszy z całej zimy. Esteban w sumie wykonał 111 okrążeń, rano i po południu. Po wczorajszych regulacjach samochodu udało nam się dokonać zmian w dobrym tempie i Esteban wydawał się znacznie bardziej zadowolony ze swojej równowagi. Wiatr i wysoka temperatura nie ułatwiły nam jednak zadania. Może jutro będzie trochę chłodniej, ale wszyscy mamy te same problemy i musimy się przygotować na każde warunki w przyszły weekend. Jesteśmy też naprawdę zadowoleni z przebiegu, tym bardziej że samochód zachowywał się bardzo dobrze podczas całej sesji. Nie możemy się doczekać ostatniego dnia testów z Fernandem, który powróci za kierownicę”.