3 maja 2022 roku

BWT Alpine F1 Team z przyjemnością informuje, że Alice Powell została mentorką ds. identyfikacji i rozwoju talentów dla Alpine Academy. Jej rola będzie polegać przede wszystkim na wyszukiwaniu obiecujących kobiet poprzez wszelkie formy promocji, ocenie ich potencjału oraz analizie ich włączenia do Academy lub do programu Affiliate. Po przyjęciu do Academy kierowczynie będą mogły skorzystać z doświadczenia Alice w obszarze treningu fizycznego oraz wyboru ścieżki kariery i wykorzystywania możliwości. W tym roku Alice bierze pod swoje skrzydła Abbi Pulling, która dołączyła do programu Affiliate w 2022 roku i po raz pierwszy zasiadła za kierownicą F1 w marcu w Arabii Saudyjskiej.

 

Alice, która pochodzi z Chipping Norton, niecałe dziesięć kilometrów od Enstone, zapisała się w historii jako najmłodsza kierowczyni w Mistrzostwach Wielkiej Brytanii w Formule Renault w 2009 roku. Rok później jako pierwsza kobieta zwyciężyła w cyklu Formuły Renault, zajmując wysoką pozycję w BARC. Oprócz tego w 2019 roku skończyła z trzecią lokatą pierwszy sezon W Series, mając na koncie wygraną na torze Brands Hatch. W 2021 roku aż do ostatniego wyścigu była poważną konkurencją dla Jamie Chadwick: odniosła trzykrotne zwycięstwo i pięć razy stanęła na podium, zanim w klasyfikacji generalnej ostatecznie zajęła drugie miejsce.

 

Abbi Pulling dołączyła do programu Affiliate w tym roku, przed swoim drugim startem w W Series. Brytyjka za kierownicą E20 z silnikiem V8 również zapisała się ostatnio w historii obok Aseel Al Hamad jako jedna z dwóch pierwszych kobiet, które poprowadziły F1 w Arabii Saudyjskiej. Abbi zajęła siódmą pozycję w swoim pierwszym sezonie W Series, a w zeszłym roku zdobyła znakomite miejsce na podium na torze Circuit of the Americas w Austin.

 

W Series ruszy ponownie w ten weekend na torze Miami International Autodrome, otwierając sezon 2022 i towarzysząc pierwszemu Grand Prix Mistrzostw Świata FIA w Formule 1 w Miami.

 

Alice Powell:

 

„Ogromnie się cieszę z dołączenia do zespołu. W sporcie samochodowym pojawia się coraz więcej możliwości dla kobiet, ale młodym kierowczyniom na początkowym etapie kariery często brakuje dobrych rad i doświadczenia. Alpine Academy to niezwykle pożyteczny punkt startowy dla wszystkich kierowców. Daje poczucie wiarygodności i określone miejsce w hierarchii sportu samochodowego. Mentoring jest bardzo ważny. Musimy dzięki takim możliwościom zmienić sposób myślenia młodych kobiet, ale także wykształcić w nich wytrwałość konieczną do tego, by mogły się do nas zwrócić i w pełni wykorzystać te szanse”.

 

Abbi Pulling:

 

„Bardzo się cieszę z bliskiej współpracy z Alice. Widziałam już, jak wielkie korzyści płyną z programu Affiliate. Ostatnio zdobyłam pierwsze doświadczenia z F1 i mogłam skorzystać z dodatkowej jazdy przed swoją kampanią w W Series. To bardzo przyjazne środowisko, dzięki któremu mogę też pokazać innym młodym kobietom, że nie brakuje możliwości związanych ze sportem samochodowym i wystarczy tylko motywacja i chęć, aby z nich skorzystać”.

 

Julian Rouse, dyrektor Alpine Academy:

 

„Angażujemy się w rozwój naszej puli talentów, starając się przyciągnąć do F1 jeszcze więcej kierowców. Poprzez nasze działania pragniemy sprawić, by kobiety miały równe szanse na sukces. Alice będzie ogromnym atutem dla zespołu w kolejnych fazach naszych programów Academy i Affiliate. Wyszukując młodych kierowców, szczególnie zaś kierowczynie, a następnie doradzając im dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu, Alice będzie pełnić niezwykle pożyteczną rolę, co stanowi dobrą wróżbę dla obiecujących młodych talentów, którymi się opiekujemy”.