26 maja 2022 roku

Alpine ma przyjemność ogłosić, że A110 Sastruga zadebiutuje dziś na słynnych ulicach Księstwa Monako, gdzie odbędzie się jego pierwsza dynamiczna jazda w rękach Oscara Piastri, kierowcy rezerwowego BWT Alpine F1 Team i wschodzącej gwiazdy zespołu.

 

Alpine A110 Sastruga, zaprezentowany w kwietniu na wystawie sztuki nowoczesnej i współczesnej Art Paris, jest artystycznym połączeniem wysiłków Alpine Cars, jej zespołu Formuły 1 oraz kolektywu artystów zajmujących się sztuczną inteligencją Obvious.

 

Zainspirowani sportowym charakterem Alpine, A110 Sastruga wykorzystuje twórczy potencjał sztucznej inteligencji (AI) i algorytmów, aby wyświetlić na karoserii unikalny, wyimaginowany tor, którego motyw przewodni nawiązuje do alpejskiego DNA Alpine. Sastruga powstaje w wyniku sposobu układania się śniegu nawiewanego przez wiatr na stałą powierzchnię i charakteryzuje się pofałdowanymi kształtami.

 

Inne elementy przełomowej pracy Obvious będzie można zobaczyć z BWT Alpine F1 Team podczas całego weekendu Grand Prix Monako, w postaci wystaw artystycznych na temat A522 oraz subtelnych różnic w garażu i gościnności zespołu.

 

Oscar poprowadzi A110 Sastruga w czwartek o 12:30 przed Grand Prix Monako, pod czujnym okiem kolegów z zespołu - Estebana Ocona i Fernando Alonso.

 

Aby zobaczyć więcej zdjęć i filmów z pierwszego występu A110 Sastruga na torze, odwiedź stronę Alpine Cars dla mediów.

 

Laurent Rossi, Prezes Alpine:

 

W ten sam weekend, w którym w Dieppe świętujemy setne urodziny Jeana Rédélé, cieszymy się, że to wspaniałe dzieło po raz pierwszy spróbuje swoich sił na torze Formuły 1. Czy może być coś bardziej wyjątkowego niż zrobić to tutaj, w Monako, którego serce bije z pasji do sportów motorowych, tak jak nasz założyciel. Alpine zawsze miało artystyczną i elegancką stronę, a my podzielamy tę samą artystyczną wizję łączącą przeszłość z przyszłością, kreatywność z technologią, tak jak Obvious. Dla firmy Alpine sztuka jest doskonałym punktem styku elegancji i technologii. Nie mogę się doczekać, zobaczenia samochodu i wydarzeń, które będą nam towarzyszyć podczas Grand Prix Monako.”