14 lutego 2023 r.

BWT Alpine F1 Team ma przyjemność ogłosić nominacje 2023 dla ośmiu kierowców Alpine Academy pochodzących z siedmiu krajów, którzy w tym roku będą rywalizować w sześciu różnych kategoriach.


Jack Doohan (Virtuosi Racing) oraz Victor Martins (ART Grand Prix) pozostaną w Academy i będą rywalizować w Mistrzostwach Formuły 2 FIA.


Równolegle do programu dołącza Gabriele Mini (Hitech Grand Prix), który będzie brał udział w Mistrzostwach Formuły 3 FIA, podobnie jak Nikola Tsolov (ART Grand Prix), który został awansowany do Academy po imponującym pierwszym sezonie jako kierowca afiliowany w 2022 roku.


Podobnie jak Bułgar, Abbi Pulling, Matheus Ferreira i Kean Nakamura również stają się pełnoprawnymi zawodnikami Academy, a do ich szeregów dołącza Aiden Neate. Abbi wystartuje w nowej kategorii Formula 1 Academy. Równocześnie Matheus pozna bolid w Mistrzostwach Włoch Formuły 4, Kean będzie kontynuował karierę w kartingu, a Aiden wkrótce ogłosi swój program na 2023 rok po udziale w Regionalnych Mistrzostwach Bliskiego Wschodu Formuły.


Zakończywszy Alpine Academy, Olli Caldwell przechodzi do LMP2 będąc nadal związanym z Alpine. Decyzja ta następuje w chwili, gdy marka kontynuuje rozszerzanie swojej konkurencyjnej obecności wraz z wprowadzeniem programu LMDh w 2024 r. Olli dołącza do oficjalnego zespołu Alpine w Długodystansowych Mistrzostwach Świata Samochodów Sportowych FIA (WEC).

 


Academy będzie również konsolidować swoje powiązania w świecie sportów samochodowych, aby w pełni wykorzystać współpracę z Alpine Endurance Team w najbliższej przyszłości.


Po czterech latach spędzonych w Academy, Caio Collet nadal będzie związany z rodziną Alpine Racing, choć już oficjalnie nie będzie łączony z programem.


Wszyscy członkowie Alpine Academy będą korzystać z najnowocześniejszych obiektów w siedzibie F1 w Enstone (Wielka Brytania). Otrzymają również cenne wskazówki od ekspertów Academy, na czele z dyrektorem ds. wyścigów samochodowych Davidem Brivio i dyrektorem Alpine Academy, Julianem Rouse.


Laurent Rossi, Prezes Alpine Cars: „Wzmocniona i rozszerzona w roku 2023 Alpine Academy pozostaje fundamentalną częścią ambicji Alpine Racing w zakresie sportów samochodowych. O ile Formuła 1 pozostaje nadal na szczycie, to w tym roku przyjmujemy nowe podejście, aby wzmocnić możliwości oferowane przez Alpine, które jest obecne w wielu dyscyplinach. Angażujemy się w rozwój naszych protegowanych na różnych poziomach, aby zbudować utalentowaną grupę w naszych zespołach. Najlepsze talenty mają oczywiście za cel wejście do F1. Jest to nadal naszym celem, ale będziemy tworzyć inne możliwości poprzez rozwijanie naszej wizji, aby zidentyfikować, wyszkolić i pomóc naszym młodym nadziejom stać się doświadczonymi kierowcami, gotowymi do reprezentowania marki Alpine na całym świecie. Nie mogę się już doczekać, aby zobaczyć, co nasi zawodnicy mogą osiągnąć i z bliska śledzić ich osiągnięcia w 2023 r.”


Davide Brivio, dyrektor ds. wyścigów samochodowych Alpine Racing: „Możliwość przyczynienia się do rozwoju Alpine Academy to zaszczyt, a rok 2023 ma wszelkie predyspozycje, by być bardzo ekscytującym. Mamy ośmiu członków w różnych kategoriach, wszyscy z wysokimi ambicjami i celami. Co roku widzimy, jak nasi podopieczni rozwijają się i dojrzewają na torze i poza nim. Kluczowym elementem w tym sezonie jest poleganie na zaangażowaniu Alpine w sporty samochodowe, aby zapewnić naszym kierowcom doświadczenie i możliwości. Będziemy ściśle współpracować z Alpine Endurance Team i zespołem Formuły 1, umożliwiając im dostosowanie się i naukę, aby stali się najlepszą wersją samych siebie. To fantastyczny czas na pracę w Academy i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co przyniesie ten rok”


Julian Rouse, dyrektor Alpine Academy: „Tegoroczne nominacje Alpine Academy są prawdopodobnie najlepsze w swojej historii. Wspaniale jest otworzyć nasz program dla ośmiu członków, którzy będą reprezentować Alpine w wielu dyscyplinach. W Formule 2 mamy dwóch kierowców z potencjałem do walki o czołowe miejsca w osobach Jacka i Victora. To samo dotyczy Formuły 3 z Nikolą i Gabrielem, którzy powinni nawiązać walkę od samego początku. Poza kategoriami wsparcia F1, z niecierpliwością czekamy na śledzenie występów Abbiego, Matheusa, Aidena i Keana podczas ich zawodów. Cieszę się również, że Olli dołączył do świata wyścigów długodystansowych razem z nami. Są to tylko początki bardziej złożonego, zespołowego projektu, w którym Academy będzie czerpać z doświadczenia różnych oddziałów Alpine, aby zaoferować doświadczenie i możliwości dla naszych protegowanych. Czeka nas ekscytujący okres i nie możemy się doczekać owoców tej współpracy.”

 


Alpine Academy 2023


Jack Doohan, Mistrzostwa Formuły 2 FIA, Virtuosi Racing (drugi rok w tej kategorii)
Victor Martins, Mistrzostwa Formuły 2 FIA, ART Grand Prix (pierwszy rok)
Nikola Tsolov, Mistrzostwa Formuły 3 FIA, ART Grand Prix (pierwszy rok)
Gabriele Mini, Mistrzostwa Formuły 3 FIA, Grand Prix Hitech (pierwszy rok)
Matheus Ferreira, Mistrzostwa Włoch w Formule 4, Van Amersfoort Racing (pierwszy rok)
Abbi Pulling, F1 Academy (pierwszy rok)
Aiden Neate
Kean Nakamura, Kartingowe Mistrzostwa Europy, Kart Republic (drugi rok)