22 marca 2023 r.

Kierowcy Alpine Academy Jack Doohan i Victor Martins zdobyli po jednym miejscu na podium na torze Jeddah Corniche Circuit w mieszanym weekendzie w Arabii Saudyjskiej podczas drugiego wyścigu w sezonie 2023 Mistrzostw Formuły 2 FIA.

 

 

W piątek Victor zdominował kwalifikacje o siedem dziesiątych sekundy, zdobywając pole position ostatkiem sił, zanim czerwona flaga przerwała sesję. Dziesiąty na częściowo odwróconej siatce w sobotnim wyścigu sprinterskim, Francuz szybko wspiął się w górę stawki, aby zdobyć swoje drugie podium w tym roku. Następnego dnia, pomimo dobrego startu z pole position do głównego wyścigu, Victor stracił przyczepność tylnej części pojazdu podczas walki o czołówkę. Wypadł na czwartym zakręcie i musiał się wycofać.

 

 

Równolegle Jack czynił postępy w ożywieniu swojego wyścigu w Arabii Saudyjskiej po skomplikowanym weekendzie w Bahrajnie. Po dobrym występie, dzięki któremu zajął czwarte miejsce w kwalifikacjach, Australijczyk zdobył swoje pierwsze punkty w tym sezonie, zajmując siódme miejsce w wyścigu sprinterskim. Wykorzystując fakty z wyścigu w niedzielę, Jack dotrzymywał kroku liderom i zapewnił sobie drugi stopień podium.

 

 

Ten obiecujący weekend po raz kolejny pokazał potencjał kierowców Alpine Academy, którzy teraz skupiają się na trzeciej rundzie kalendarza. Zawodnicy Mistrzostw Formuły 2 FIA po raz pierwszy w historii pojawią się w Australii i będą startować jako wsparcie dla Formuły 1 na torze Albert Park w Melbourne.

 

 

Jack Doohan (Invicta Virtuosi Racing): „Mam mieszane uczucia na koniec tego weekendu. Nie jestem w pełni zadowolony, ale cieszę się, że zdobyłem dwadzieścia punktów. W głównym wyścigu zabrakło nam trochę tempa i nadal nie czuję się w pełni komfortowo w samochodzie. Jest kilka obszarów, nad którymi musimy popracować, aby upewnić się, że wrócimy tam, gdzie powinniśmy być. Z pozytywnej strony, zajęcie drugiego miejsca i walka o zwycięstwo w naszych obecnych okolicznościach pokazuje, że powinniśmy być bardzo silni, gdy ułożymy wszystkie elementy puzzli. Jestem zachwycony, że mogę regularnie punktować i cieszę się, że będę mógł kontynuować pracę w Melbourne. Nie mogę się doczekać mojego pierwszego domowego wyścigu. To będzie niesamowite wydarzenie i nie mogę się doczekać atmosfery i klimatu. Nie mogę się doczekać, żeby spotkać się z nimi wszystkimi!”

 

 

Victor Martins (ART Grand Prix): „Dżudda emocjonalnie dała się w znaki. Bardzo podobała mi się tam jazda po raz pierwszy i mogę być dumny z tego, co osiągnęliśmy jako zespół! Zdobyłem swoje pierwsze pole position w Formule 2 i przez cały weekend pokazywaliśmy duży potencjał, co dobrze rokuje na kolejne spotkania w Australii i Azerbejdżanie. Przeanalizowaliśmy mój błąd, który kosztował mnie w niedzielę sporo punktów, ale już patrzymy w przyszłość, niezwykle zdeterminowani, by w trzeciej rundzie w Melbourne spisać się jeszcze lepiej!”