14 lutego 2022 roku

BWT Alpine F1 Team ma przyjemność zaprezentować skład Alpine Academy w 2022 roku, siódmym roku swojego istnienia. Jack Doohan i Olli Caldwell, dwaj rekruci Academy, dołączą do Caia Colleta i Victora Martinsa, którzy drugi rok z rzędu biorą udział w programie z siedzibą w Enstone. Promocja tych zawodników podkreśla międzynarodowy zasięg Alpine, ponieważ kierowcy reprezentują Europę, Amerykę Południową i Oceanię.

 

W tym roku Jack i Olli będą reprezentować Academy w Formule 2, odpowiednio dla Virtuosi Racing i Campos Racing. Obaj po raz pierwszy wystartowali w tej kategorii podczas dwóch ostatnich spotkań sezonu 2021.

 

Jack jest drugim australijskim kierowcą, który dołączył do szeregów Academy, idąc w ślady Oscara Piastriego. W zeszłym roku Jack był drugi w klasyfikacji Mistrzostw FIA Formuły 3. Olli równolegle zajął ósme miejsce, mając na koncie jedno zwycięstwo w wieku dziewiętnastu lat.

 

Caio i Victor powracają w szeregi Academy. Brazylijczyk będzie kontynuował przygodę z MP Motorsport po zajęciu dziewiątego miejsca podczas debiutu w Formule 3, natomiast Victor dołączy do ART Grand Prix, gdzie będzie się starał iść za ciosem po sukcesie w pierwszym roku w dyscyplinie.

 

Dla Academy rok 2021 był najbardziej udany w całej historii jej istnienia dzięki tytułowi w F2, jaki przy pierwszym podejściu zdobył Oscar Piastri, oraz trzeciemu miejscu, które po zaciekłej walce o zwycięstwo zajął Guanyu Zhou. Obaj przygotowują się teraz na pierwsze kroki na torze Formuły 1, podczas gdy Christian Lundgaard rusza na podbój Ameryki, aby wziąć udział w Indy-Car.

 

Czterej kierowcy objęci promocją w 2022 roku w Alpine Academy rozpoczną swoje kampanie w Bahrajnie przy okazji pierwszego w tym roku Grand Prix Formuły 1 (18–20 marca).

 

Laurent Rossi, Prezes Alpine:

 

„Alpine Academy niezmiennie stanowi niezwykle cenny element w tym, co chcemy osiągnąć w Formule 1. Z pasją realizujemy misję znalezienia kolejnego pokolenia kierowców, które zasili naszą stajnię F1. Fascynujące jest obserwowanie rosnącej siły programu od jego startu w 2016 roku: ubiegły sezon okazał się najbardziej owocny ze wszystkich dotąd. Oscar, jeden z naszych absolwentów z 2021 roku, dołącza do naszego programu Formuły 1 jako oficjalny kierowca rezerwowy zespołu i w tym roku odegra istotną rolę u boku Estebana i Fernanda. Oprócz tego wystarczy spojrzeć na tory Formuły 1 i Indy-Car, by zobaczyć dwóch naszych byłych podopiecznych, co pokazuje wszystkie zalety programu, który pozwala przygotować kierowców do startów na wyższych poziomach”.

 

„Co roku wiele sobie obiecujemy po Academy i ten rok nie jest wyjątkiem. Witamy dwóch nowych kierowców, Jacka i Olliego, którzy dołączają do naszego duetu Formuły 3: Caia i Victora. Każdy oferuje swój wkład w postaci własnej osobowości i talentu. Nie możemy się doczekać, by zobaczyć, jak rozwiną się nasi kierowcy w tym sezonie, zarówno indywidualnie, jak i grupowo”.

 

Davide Brivio, dyrektor ds. wyścigów samochodowych BWT Alpine F1 Team:


„Po bardzo udanym sezonie 2021 Alpine Academy otwiera kolejny cykl. W tym roku promujemy bardzo zróżnicowane talenty z dużym potencjałem. Jack i Olli rozpoczynają swoje pierwsze pełne kampanie Formuły 2 po zdobyciu doświadczeń w tej kategorii w ubiegłym roku. Jesteśmy przekonani, że dobrze się zaadaptują i wyciągną cenne nauki z pierwszego roku w szeregach Academy. Caio i Victor kontynuują kolejny rok programu. Wiele się po nich spodziewamy. Stają się teraz seniorami Academy, nie możemy się więc doczekać, aż zaprezentują to, czego się dotąd nauczyli”.

 

Mia Sharizman, dyrektor Alpine Academy:

 

„Jesteśmy oceniani wyłącznie za sukcesy na torze, a naszym celem jako Academy zawsze jest zwyciężanie w mistrzostwach, w których biorą udział nasi kierowcy. Jack zajął niedawno drugie miejsce w Formule 3, gdzie wykazał się niezwykłą prędkością, podobnie jak przy debiucie w Formule 2 w zeszłym roku. Olli dołącza do Academy po obiecującej kampanii w F3, w której cztery razy stanął na podium i odniósł jedno zwycięstwo. Mamy świadomość, że będą pewnie potrzebowali kilku wyścigów, by zaadaptować się do nowego środowiska, ale jesteśmy przekonani, że w drugiej połowie sezonu będą już wdrożeni. Victor i Caio wiedzą, że po pierwszym udanym roku w kategorii czas powalczyć o tytuł w F3. Należą do Academy od czterech lat i co roku obaj wykazywali się wielkimi postępami. Victor w zeszłym roku odniósł pierwsze zwycięstwo, a Caio miał rewelacyjne wyniki. Zależy nam na tym, by obaj rozpoczęli sezon w przyszłym miesiącu”.