9 czerwca 2022 roku

BWT Alpine F1 Team z dumą świętuje Miesiąc Dumy, używając symboli przymierza przez cały czerwiec. Zespół potwierdza również swoją współpracę z ruchem Racing Pride, której celem jest promowanie włączenia osób LGBTQ+ do sportów motorowych. Alpine współpracuje z Racing Pride, aby zrozumieć wyzwania stojące przed społecznością LGBTQ+ w sporcie, aby zwalczać uprzedzenia i uczynić Alpine bezpiecznym i przyjaznym miejscem pracy, bez względu na orientację seksualną, ekspresję płciową lub tożsamość płciową.

 

Pierwszym krokiem były konsultacje we wszystkich kluczowych obszarach firmy, od góry do dołu, aby dowiedzieć się, jakie wyzwania i uprzedzenia istnieją w zakładach Alpine. Równolegle Racing Pride przeprowadził dokładny przegląd istniejących zasad w zespole i współpracował z wieloma działami w celu ukierunkowania przyszłych zasad na większą różnorodność i integrację, wykraczającą daleko poza Miesiąc Dumy.

 

Pod koniec 2021 r. ankieta przeprowadzona wśród pracowników firmy Alpine dostarczyła wstępnych informacji, że choć większość z nich czuje się szanowana, ceniona i doceniana w swoim środowisku, kilku pracowników zgłosiło istnienie kultury historycznie zdominowanej przez mężczyzn i powszechność kpin.

 

Wdrożono inicjatywy mające na celu przeciwdziałanie temu zjawisku i zachęcanie do empatii poprzez pomaganie członkom zespołu w zrozumieniu i docenieniu orientacji różnych społeczności.

 

Na początku tego roku, zespół powołał również komitet ds. różnorodności i integracji, w skład którego wchodzą pracownicy z różnych środowisk, w tym ze społeczności LGBTQ+, społeczności reprezentujących osoby o innym kolorze skóry, ale także kobiety i osoby samotnie wychowujące dzieci, w celu uznania znaczenia indywidualności dla otwartego i przyjaznego miejsca pracy. Celem jest określenie kluczowych obszarów, w których należy poczynić postępy, aby stworzyć i utrzymać pozytywne i integracyjne środowisko pracy oraz zapewnić przyszłym pokoleniom dostęp do równych szans w sporcie motorowym.

Alpine wykorzysta Miesiąc Dumy do wyróżnienia i podkreślenia wkładu członków swojego personelu należącego do społeczności LGBTQ+. Menedżerowie firmy wzięli już udział w serii spotkań szkoleniowych, aby dowiedzieć się o wyzwaniach i wziąć udział w dyskusjach na temat integracji, podczas gdy dział zasobów ludzkich zespołu jest prowadzony przez Racing Pride w procesie przyjmowania zasad integracji przygotowanych tak, aby pomóc członkom społeczności LGBTQ+ czuć się docenianym i być sobą w miejscu pracy.

 

Symbole solidarności, takie jak naszyjniki i tęczowe spinki, dostępne dla pracowników pragnących okazać swoje poparcie, umożliwią wszystkim członkom zespołu udział w Miesiącu Dumy. Równolegle w Enstone powiewała tęczowa flaga, a modele A522 będą dumnie prezentować te barwy na swoich karoseriach podczas wszystkich wyścigów w czerwcu.

 

Laurent Rossi, Prezes Alpine:

 

 

Zbyt długo sporty motorowe nie były reprezentatywne dla różnorodności naszego społeczeństwa. Przyczyn jest wiele, ale musimy iść naprzód i przeciwstawiać się uprzedzeniom. Tutaj zaczyna się nasza przygoda. Społeczności LGBTQ+ brakowało widocznej reprezentacji i wsparcia w naszej branży, a my musimy to zmienić. Chcemy, aby firma Alpine była otwartym, integracyjnym i produktywnym miejscem pracy oraz aby nasi pracownicy czuli się szczęśliwi i wspierani w swoim środowisku pracy. Szczęśliwe środowisko sprzyja większej kreatywności, a to jest właśnie to, co musimy rozwijać, idąc naprzód. Aby to zrobić, musimy w pełni zrozumieć wyzwania, przed jakimi stoją grupy niedostatecznie reprezentowane w sportach motorowych. Miesiąc Dumy to dobry punkt wyjścia. Wiemy, że musimy zrobić więcej, aby dać głos i reprezentację tej społeczności.”