3 lutego 2022 roku

Alpine F1 Team informuje o powołaniu Pata Fry’a na stanowisko Chief Technical Officer oraz Matta Harmana na stanowisko Technical Director.

 

Decyzja ta wpisuje się w nową organizację wprowadzoną w listopadzie 2021 roku, mającą na celu osiągnięcie przez stajnię jak najlepszych wyników. Nowe kierownictwo będzie miało za zadanie przyczynić się do zwiększenia osiągów bolidu, tak by osiągnąć cele określone przez Lucę de Meo, Prezesa Renault Group, i Laurenta Rossiego, Prezesa Alpine, polegające na włączeniu się w rywalizację o mistrzostwo świata w F1 w ciągu stu wyścigów od startu Alpine w tej dyscyplinie.

 

Jako Chief Technical Officer Pat Fry będzie nadzorował wszystkie działania techniczne w Enstone, ustali cele wydajności dla bolidu, określi niezbędne środki i kompetencje techniczne oraz wskaże technologie i innowacje przyszłości. Będzie dokonywać kluczowych wyborów dotyczących parametrów i ustalać długoterminową strategię rozwoju, aby zmaksymalizować parametry w ramach limitu budżetowego określonego przez przepisy sportowe.

 

Matt Harman, który dotąd pełnił funkcję Engineering Director, przejmie teraz odpowiedzialność za parametry i testy na torze, jednocześnie koordynując organizację i procesy techniczne oraz zapewniając rozwój talentów i poszczególnych zespołów. Będzie nadzorował dyrekcję techniczną ds. podwozia, wykorzystując na rzecz stajni swoje wyjątkowe doświadczenie w dziedzinie integracji i technicznych rozstrzygnięć między podwoziem a układem napędowym. Jego doświadczenie inżynieryjne związane z układem napędowym wzmocni relacje z działem silnikowym Viry-Chatillon i przyczyni się do jeszcze lepszej integracji bloku silnika. Matt Harman w 2018 roku odszedł z firmy Mercedes, gdzie przez osiemnaście lat z powodzeniem pracował przy wielu projektach związanych z podwoziami.

 

Laurent Rossi, Prezes Alpine:

 

„Oddając kierownictwo techniczne Enstone w ręce Pata i Matta, znacząco wzmacniamy Alpine F1 Team. Pat należy do inżynierów z największym doświadczeniem w dziedzinie F1, a dynamizm i doświadczenie Matta będą niezbędne, by w pełni wykorzystać potencjał naszych bolidów, w szczególności dzięki jego wyjątkowej wiedzy specjalistycznej obejmującej zarówno podwozie, jak i silniki”.