Młodzi kierowcy z całej Australii i świata marzą o wyścigu na torze Albert Park Circuit w Melbourne. Dla Jacka Doohana, kierowcy rezerwowego BWT Alpine F1 Team, to marzenie stało się rzeczywistością w zeszłym tygodniu, podczas pierwszego domowego wyścigu w trzeciej rundzie sezonu 2023 Mistrzostwa Formuły 2 FIA. Przed rozpoczęciem pełnego akcji weekendu, miejscowy chłopak ładował baterie wraz z rodziną, pokazując jednocześnie BWT Alpine F1 Team prawdziwe znaczenie luźnego australijskiego stylu życia.

 

 

Po prawie dwudziestoczterogodzinnej podróży między Europą a jego ojczyzną, Jack miał mnóstwo czasu, aby powspominać dorastanie na Złotym Wybrzeżu, jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie, z nieograniczonym czasem spędzanym z rodziną na świeżym powietrzu. Pomiędzy jazdą na deskorolce z przyjaciółmi i zabawami z rodziną, lata przed rozpoczęciem kariery dostarczają Jackowi wielu wspomnień z beztroskiego czasu, do tego stopnia, że stara się je mnożyć przy każdej wizycie, także zawodowej.

 

 

W tym roku Jack przybył do Brisbane na rozpoczęcie tygodnia wyścigowego, spędzając kilka pierwszych dni w domu, aby spotkać się z rodziną i przyjaciółmi oraz zorganizować niezapowiedzianą sesję gokartową ze swoim starym przyjacielem Mickiem Schumacherem. Następnie poleciał do Melbourne, aby dołączyć do zgiełku jednego z najbardziej oczekiwanych wydarzeń F2 w roku.

 

 

Na początek intensywnej środy, kierowcy BWT Alpine F1 Team Pierre Gasly i Esteban Ocon dołączyli do Jacka i jego przyjaciela z dzieciństwa i kierowcy Broca Feeny'ego, przejeżdżając jedno okrążenie samochodem V8 Supercar w kolorach Castrol na kultowym torze Calder Park. W ramach tego dnia aktywacji z naszym partnerem Castrol, trzej panowie jechali również z Thomasem Randle, kierowcą V8 Supercar Tickford Racing wspieranego przez Castrol, w słynnej australijskiej dyscyplinie o tej samej nazwie.

 

 

„To było wspaniałe” - powiedział Esteban. „Z powodu deszczowej pogody jeździliśmy na torze owalnym, ale co to była za maszyna! Byłem zaskoczony przyjemnością jazdy, pozycja za kierownicą jest bardzo podobna do Formuły 1 i od razu poczułem się ze wszystkim komfortowo. Tom jest naprawdę sympatyczny, świetnie się bawiliśmy, a później spędziliśmy trochę czasu w symulatorze”.

 

 

Po południu w porę pojawiło się słońce, aby profesjonalny surfer Jack Robinson pokazał Jackowi i Pierre'owi, jak śmigać na falach URBNSURF, znanym na całym świecie miejskim parku surfingowym w Melbourne. Esteban był komentatorem zespołu, gdy Jack i Pierre opanowywali falę u boku jednego z ich rówieśników, Micka Schumachera.

 

 

„Początek tygodnia był intensywny, ale wejście za kierownicę V8 Supercar i surfowanie z numerem jeden na świecie było zdecydowanie punktem kulminacyjnym” - powiedział Pierre. „Jestem całkiem dobry w surfowaniu, ale te fale były dość duże. To był naprawdę fajny dzień i świetny sposób na rozpoczęcie tygodnia”.

 

 

Dzielenie się z kolegami z drużyny jedną ze swoich ulubionych rozrywek pozwoliło Jackowi na zapoznanie się z kulturą surfingu panującą w Australii.

 

 

„Świetnie było spędzić dzień z Pierrem i Estebanem, naprawdę cieszyłem się z wejścia do wody, by pościgać się trochę z falami przed weekendem” - powiedział Jack. „Jack Robinson jest również jednym z moich największych idoli w surfingu, więc wspaniale było być tam z nim”.

 

 

Tak jak my otworzyliśmy drzwi dla naszego australijskiego kierowcy rezerwowego, tak Jack również zaprosił nasz zespół do swojego domu w zeszłym tygodniu. Ze względu na napięty harmonogram i zobowiązania, Jack rzadko wraca do Australii na tak wczesnym etapie roku. Przeżycie tych kilku idealnych dni w jego domu pozwoliło nam odkryć inną stronę jego osobowości, pozwalając jednocześnie na kilka przyjemności przed przystąpieniem całego BWT Alpine F1 Team do pracy na Albert Park Circuit.

 

 

Jack miał mieszane wyniki w swój domowy weekend, a w wyścigu sprinterskim po kontakcie z Juan Manuel Correa musiał się wycofać. Piętnasty na starcie do głównego wyścigu, z czasem przesunął się wyżej, aby na koniec zająć ósme miejsce i zdobyć punkty. Jacka będziemy mogli zobaczyć ponownie w Azerbejdżanie od 28 do 30 kwietnia 2023 roku na czwartej rundzie Mistrzostw Formuły 2 FIA.