9 maja 2022 roku

Fernando dobrze wystartował i już na początku wyścigu awansował na ósmą pozycję. Po pit stopie w celu zmiany opon na twarde na 15. okrążeniu, Hiszpan walczył o punkty, zanim na pierwszym zakręcie zderzył się z Pierrem Gasly, za co otrzymał karę czasową.. Fernando zdołał odjechać w końcowym sprincie i przekroczył linię mety na ósmym miejscu, tracąc tylko jedną pozycję, ale druga kara pięciu sekund za kolejne przewinienie wyeliminowała go z punktacji.

 

Fernando dobrze wystartował, szybko awansując na ósme miejsce już na początku wyścigu. Po pit stopie na 15. okrążeniu w celu zmiany opon na twarde, Hiszpan był na dobrej drodze do finiszu w pierwszej dziesiątce, zanim zderzył się z Pierrem Gasly na pierwszym zakręcie, za co otrzymał karę. Pomimo tego Fernando zdołał powiększyć swoją przewagę na ostatnich okrążeniach Grand Prix i przekroczył linię mety na ósmym miejscu, po czym spadł o jedno miejsce po zastosowaniu kary czasowej.

 

Esteban natomiast zakończył długi i cierpliwy pierwszy stint na twardych oponach w nadziei, że na tor wyjedzie samochód bezpieczeństwa. Co się stało na 40. okrążeniu po zderzeniu Pierre'a Gasly'ego i Lando Norrisa. Francuz zjechał do pit lane, aby założyć nowe opony, co nie wpłynęło na jego pozycję na torze. Na kilku ostatnich pętlach znów potrzebna była cierpliwość. Wreszcie wykorzystał kolizję Micka Schumachera i Sebastiana Vettela i awansował na dziewiąte miejsce, ósme, jeśli weźmie się pod uwagę karę, jaką otrzymał Alonso. Tym samym liczba zdobytych przez niego pozycji wzrosła do 12.

 

Esteban Ocon – Start: 20. pozycja / Meta: 8. miejsce

 

Co za wyścig! Wielkie podziękowania dla zespołu za całą pracę, jaką wykonali w nocy, aby naprawić bolid, który był bardzo uszkodzony po moim poważnym wypadku, jaki miałem w sobotę podczas treningu wolnego. To oni są prawdziwymi bohaterami tego weekendu. Dla mnie wyjazd z punktami w kieszeni po starcie z tyłu stawki to coś wspaniałego. Wyjeżdżam szczęśliwy po wczorajszym bardzo trudnym dniu. Bolid i strategia były doskonałe, wyścig dobrze zorganizowany i był to wspaniały sposób na zakończenie pierwszego w historii Grand Prix Miami. Teraz musimy utrzymać to tempo, ponieważ wracamy do Europy na kolejną rundę.

 

Fernando Alonso – Start: 11. pozycja / Meta: 12. miejsce

 

Udało mi się wyprzedzić na początku i zyskać kilka pozycji. Mieliśmy trochę pecha, jeśli chodzi o czas przejazdu samochodu bezpieczeństwa, podczas gdy inni naprawdę to wykorzystali. Bez tego prawdopodobnie walczylibyśmy o siódme lub ósme miejsce. Następnie popełniłem błąd, próbując wyprzedzić Pierre'a. [Gasly]. To była moja wina, za co przepraszam. Ogólnie rzecz biorąc, uważam, że nasze tempo wyścigu było dobre. Było też bardzo gorąco i wilgotno, więc fizycznie było to dość trudne. Dzisiaj zdobędziemy punkty, bo uważam, że na nie zasłużyliśmy.

 

Laurent Rossi, Prezes Alpine:

 

Jesteśmy zadowoleni z naszego wyścigu, ponieważ jest on wynikiem wielu starań, aby uratować nasz weekend. Wyjeżdżamy z Miami z punktami, co było ważne po rozczarowaniu w Imoli. Duża w tym zasługa Estebana, który przejechał bardzo udany wyścig z tyłu stawki na ósme miejsce. Nie byłoby to jednak możliwe bez wyjątkowej pracy jego zespołu, który po wczorajszym incydencie przygotował nowe podwozie. Zdobywanie punktów brzmi jak sprawiedliwa nagroda za wysiłek wszystkich. Fernando również przejechał solidny wyścig, zwłaszcza na starcie, i pokazał, że jest zdolny do gry o punkty. Miami okazało się wspaniałym wydarzeniem, zarówno na torze, jak i poza nim, więc gratuluję wszystkim członkom zespołu za ich ciężką pracę w ten weekend. Musimy bazować na naszych mocnych stronach i teraz czekamy na Barcelonę, która będzie oznaczać nasz powrót na bardziej znany grunt. Chcemy kontynuować naszą passę punktową w kolejnych wyścigach.