Mondsee i Paryż, 11 lutego 2022 roku

Alpine F1 Team i BWT, jeden z światowych liderów w dziedzinie uzdatniania wody, mają przyjemność ogłosić długoterminowe partnerstwo strategiczne. W związku z tym BWT od sezonu 2022 będzie partnerem tytularnym zespołu o nowej nazwie BWT Alpine F1 Team.

 

Alpine zobowiązał się do używania charakterystycznego różu BWT, aby przy pomocy globalnej platformy F1 oraz przemysłu samochodowego wzmocnić przekaz dotyczący zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw na całym świecie. Ten kolor symbolizuje misję BWT, mającą na celu „zmienianie świata łyk po łyku” i sprawianie, by codziennie stawał się lepszy dzięki koncepcji Bottle Free Zone (strefy bezbutelkowej).

 

Dla Alpine jest to ważny etap w dążeniu do walki o mistrzostwo w ciągu stu pierwszych wyścigów od wejścia w życie nowych przepisów. Od pierwszego startu w dyscyplinie w 2021 roku Alpine dał się poznać jako zespół dynamiczny i zwinny, zdolny do pionierskich zmian i zaskakiwania na torze i poza nim. Stajnia obiecała sobie również, że wykorzysta wyjątkowe platformy F1 i przemysłu samochodowego, aby naświetlać ważne kwestie społeczne.

 

BWT — Best Water Technology — to lider na europejskim rynku uzdatniania wody, realizujący misję dostarczania wody doskonałej jakości do wszystkich zastosowań na całym świecie, niezależnie od tego, czy pochodzi ona z kranu, dystrybutora czy też filtra. Dzięki innowacyjnym i opatentowanym technologiom BWT lokalna woda jest filtrowana, a jednocześnie wzbogacana minerałami i cennymi pierwiastkami śladowymi, takimi jak magnez, cynk i krzem. Proces ten pozwala oszczędzić czas i energię potrzebne do transportu, magazynowania i usuwania butelek na wodę.

 

Alpine F1 Team i BWT zobowiązują się również do współpracy w celu analizy swojego wpływu na planetę i znaczącego zmniejszenia śladu węglowego w swoich obszarach działalności. Wyeliminowanie zużycia jednorazowych opakowań plastikowych to zaledwie pierwszy etap tego procesu.

 

Cédric Journel, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu Alpine:


„Mamy przyjemność poinformować, że BWT będzie w kolejnych latach partnerem tytularnym Alpine F1 Team. Programy zrównoważonego rozwoju Alpine i BWT są ze sobą całkowicie zgodne, jeśli chodzi o wyeliminowanie jednorazowych opakowań plastikowych. Cieszymy się więc, że możemy połączyć siły, aby przekonać rzesze ludzi na całym świecie, naszych współpracowników, partnerów, klientów i kibiców, aby ograniczyli ilość plastikowych odpadów. Równolegle wykorzystamy niezwykłą globalną platformę, jaką oferuje F1, aby wspierać BWT w walce przeciwko niesprawiedliwej dystrybucji czystej, bezpiecznej i zdrowej wody pitnej”.

 

Lutz Hübner, dyrektor ds. marketingu BWT:

 

„To dla nas zaszczyt, że możemy nawiązać współpracę BWT Alpine F1 Teamjako partner tytularny. Dzięki naszym unikatowym, opatentowanym technologiom uzdatniania wody oraz dzięki globalnej publiczności Alpine możemy „zmieniać świat łyk po łyku”. Pierwszy etap będzie polegał na stworzeniu bezbutelkowych stref BWT we wszystkich zakładach Alpine i podczas Grand Prix. Połączenie sił w celu zwiększenia świadomości i walki na rzecz zrównoważonego rozwoju to partnerstwo idealne dla BWT i Alpine. BWT inwestuje również od ponad dwóch dekad w rozwój membran do celów przyszłej gospodarki wodorowej. Jesteśmy jednym z najważniejszych światowych dostawców membran do produkcji zielonego wodoru i membran do ogniw paliwowych, konwertera energii XXI wieku. Wraz z nowymi partnerami dzięki ogniwom paliwowym przyczynimy się do wyścigów bezemisyjnych i zrównoważonej mobilności elektrycznej”.