25 marca 2022 roku

Zespół BWT Alpine F1 Team w ten weekend rozpoczął przygotowania do Grand Prix Arabii Saudyjskiej od produktywnego dnia treningów na torze Corniche Circuit w Dżeddzie.

 

Esteban Ocon zakończył dzień na ósmym miejscu w klasyfikacji generalnej – o 0’’6 od najlepszego czasu – a Fernando Alonso na jedenastym, o 0’’8 od punktu odniesienia. Obaj kierowcy stopniowo coraz pewniej się czuli na torze o długości 6,174 km, szybkim, ekscytującym i bardzo wymagającym.

 

Esteban Ocon:

 

„Dokonaliśmy przeglądu przewidzianego programu i nie napotkaliśmy żadnych problemów. Im więcej czasu spędzamy na torze, tym lepiej czujemy równowagę samochodu i różne rodzaje opon. Mogliśmy również zobaczyć, jak samochód zachowuje się wieczorem, w warunkach, w których tor był znacznie szybszy. Pod tym względem był to dobry dzień treningowy, ponieważ wyścig odbędzie się wieczorem, więc najważniejsze, żeby w tym czasie mieć dobry samochód. Ostatecznie jestem zadowolony i mam nadzieję, że utrzymamy to tempo”.

 

Fernando Alonso:

 

„Do tej pory koncentrowaliśmy się przede wszystkim na przygotowaniach do wyścigu i wszystko poszło stosunkowo dobrze. Samochód ma większy potencjał niż to, co dzisiaj pokazaliśmy, a to daje nadzieję na jutro. Przy tych prędkościach i adrenalinie kwalifikacja na tym torze to niezłe wyzwanie. Nowe samochody zachowują się dobrze i nie ma większych rozbieżności z tym, co widzieliśmy w zeszłym roku. Wydaje mi się też, że czasy są całkiem dobre. Z tego co widzieliśmy, nowa generacja Formuły 1 może być lepiej przystosowana do tego toru niż do toru w Bahrajnie”.

 

Alan Permane, Dyrektor Sportowy:

 

„Na torze zrealizowaliśmy klasyczny piątkowy program. Dżedda to bardzo trudny tor dla kierowców, którzy podczas całego okrążenia muszą być niezwykle skoncentrowani. Jest to jednak również niemałe wyzwanie dla inżynierów, zarówno jeśli chodzi o regulacje, jak i o zarządzanie takimi rzeczami jak ruch i prędkość komunikacji z kierowcami. Dzisiaj skupiliśmy się głównie na oponach i ich działaniu. Wcześniej odnotowaliśmy ich degradację. Trzeba to będzie przeanalizować przed niedzielnym wyścigiem. Samochód działał dzisiaj dobrze, lepiej niż na tym samym etapie w poprzedni weekend. Konkurencja znowu jest zacięta i jutro zrobimy wszystko, by zdobyć dobre miejsce w bardzo ścisłym peletonie”.