12 marca 2022 roku

BWT Alpine F1 Team zakończył treningi przedsezonowe ze 122 okrążeniami Fernanda Alonsa, które pozwoliły zespołowi zgromadzić cenne informacje przed pierwszym wyścigiem sezonu 2022 Mistrzostw Świata FIA Formuły 1 w przyszły weekend w Bahrajnie.

 

Fernando spędził za kierownicą bolidu A522 całą sobotę i osiągnął swój najlepszy czas 1’32’’698 z kompozytem C4 firmy Pirelli, dzięki czemu w klasyfikacji generalnej pod względem czasu zajął trzecie miejsce.

 

Ranek minął bezproblemowo i Hiszpan mógł w pełni zrealizować swój program w upalnym słońcu Bahrajnu. Po powrocie na tor po południu Fernando przetestował kilka zestawów opon i różne opcje regulacji, zanim zakończył dzień z drugim najwyższym przebiegiem indywidualnym.

 

W sumie w ciągu trzech dni treningów w Bahrajnie BWT Alpine F1 Team przejechał 299 okrążeń i 1618 kilometrów. Po przygotowaniach pora na przyszłotygodniowe pierwsze Grand Prix w sezonie na tym samym torze.

 

Przebieg podczas treningów przedsezonowych 2022 w Bahrajnie

Całkowita liczba okrążeń w ciągu trzech dni: 299

Całkowity przebieg w ciągu trzech dni: 1618

Esteban Ocon: 153 okrążenia

Fernando Alonso: 146 okrążeń

 

Fernando Alonso:

 

„Był to dobry dzień treningowy, podczas którego mogliśmy się oprzeć na znakomitej wczorajszej pracy Estebana. Jestem dosyć zadowolony, bo podczas licznych okrążeń dużo się dowiedzieliśmy o samochodzie. Wciąż jeszcze odkrywamy coraz więcej o nowych bolidach i ich regulacjach. Wypróbowaliśmy kilka rzeczy i osiągnęliśmy wyraźne rezultaty, a do tego właśnie służą treningi. Było to bardzo produktywne. Nie wiemy, co robią inni, nie znamy ich programu ani ilości tankowanej benzyny. Żeby się tego dowiedzieć, musimy poczekać do przyszłej soboty. Sami skoncentrujemy się na sobie. Nasz plan jest taki, żeby w przyszłą sobotę dać z siebie 100%”.

 

Otmar Szafnauer, Team Principal:

 

„Dzisiaj zakończyły się treningi przedsezonowe. Udało nam się wykonać niemało pracy przed pierwszym Grand Prix Formuły 1 w sezonie 2022. Ostatnie dwa dni przebiegły dobrze, zarówno dla Estebana, jak i dla Fernanda, a każdy ma na liczniku ponad sto okrążeń. Było to znakomite zakończenie naszych przygotowań, tym bardziej, że udało nam się nadrobić stratę przebiegu z ostatniego dnia w Barcelonie. Skoncentrowaliśmy się nieco bardziej na szlifowaniu regulacji i dopracowywaniu drobnych szczegółów. Wysoka liczba okrążeń to świadectwo ogromu zdobytej wiedzy. W tym tygodniu dokonaliśmy niemałych postępów w naszej wiedzy o samochodzie. Nie możemy się doczekać kolejnych kroków i jak najlepszej kontynuacji przygotowań. Przyszły weekend to już prawdziwy wyścig. To pasjonujący czas dla wszystkich osób związanych z BWT Alpine F1 Team. Kibice czekali przez całą zimę na rozpoczęcie sezonu 2022”.