6 maja 2022 roku

Marka samochodowa, której początki sięgają 1955 roku została założona przez Jeana Rédélé’a, młodego człowieka z pasją do rywalizacji. To właśnie on, siedem lat później, zaprojektował legendarny model A110. W 2021 roku firma powołała zespół Alpine F1 Team, który w tym samym roku wygrał Grand Prix Węgier.

 

Wkraczając w swój drugi sezon w Formule 1, Alpine dostrzega, że jej podstawowe wartości, takie jak pasja, innowacyjność i doskonałość, spotykają się z akcentem, jaki Berluti kładzie na rzemiosło, know-how i najnowocześniejsze technologie w nowym partnerstwie. Firma Berluti zapewni eleganckie zestawy dla kierowców i kierownictwa BWT Alpine F1 Team. Uosobienie męskiej elegancji, Berluti oferuje kompletną garderobę dla nowoczesnego mężczyzny.

 

Dwukrotny mistrz świata Formuły 1 Fernando Alonso i Esteban Ocon, który odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Formule 1 podczas Grand Prix Węgier w 2021 roku, wraz ze swoimi menedżerami będą nosić garderobę prêt-à-porter Berluti na specjalne okazje. W skład zestawu wchodzą garnitur, dżinsy, haftowana koszula i kaszmirowy blezer, a także akcesoria i buty, w tym sznurowany model Eden, sneakersy Playtime i kultowe sznurowane buty Alessandro, z których dwa ostatnie pokryte są niebieską patyną, której źródłem inspiracji jest Alpine.

 

Aby dopełnić całości, Berluti wykonał skórzaną torbę Venezia z niebieską patyną, stworzoną specjalnie do przechowywania kierownic zespołu. Ten nowy przedmiot jest pierwszym przedmiotem zarówno dla Berluti, jak i Formuły 1.

 

Współpraca rozpocznie się 8 maja podczas Grand Prix Miami, a następnie zostanie wznowiona trzy tygodnie później podczas Grand Prix Monako, a potem w innych terminach w kalendarzu. W okolicach każdego z wyścigów, klienci Berluti będą mogli znaleźć BWT Alpine F1 Team w lokalnych butikach Berluti. Wybrani uczestnicy będą mieli wyjątkowy dostęp do padoków i kulis, co zapewni im naprawdę wyjątkowe przeżycia.

 

Antoine Arnault, Prezes Dyrektor Generalny Berluti: „Jesteśmy zachwyceni, że zostaliśmy wprowadzeni do świata Formuły 1, jednego z najbardziej ekstremalnych, wymagających, historycznych i prestiżowych sportów, jakie istnieją. Współpraca z legendarnym zespołem BWT Alpine F1 Team ma dla Berluti olbrzymie znaczenie. Podobnie mamy bogate dziedzictwo, podobnie mamy własne fabryki i podobnie kierujemy się stałym zapotrzebowaniem na ponadczasowe rzemiosło i innowacje. Oferta lifestylowa od dawna stanowi część podstawowych wartości Berluti i rozszerzenie jej na tę współpracę z BWT Alpine F1 Team - partnerem elegancji - było naturalnym krokiem.”

 

Laurent Rossi, Prezes Alpine: „To prawdziwa przyjemność dla BWT Alpine F1 Team być kojarzonym z kultowym domem mody jakim jest Berluti. Formuła 1 jest szczytem sportów motorowych, przesiąkniętym historią, prestiżem i niesamowitym zainteresowaniem na całym świecie. To sprawia, że współpraca z Berluti jest wyjątkowa, ponieważ łączymy nasze wspólne wartości poprzez połączenie Formuły 1 z luksusem. Jako partner elegancji zespołu, z niecierpliwością czekamy na kolejny krok ze strony Berluti podczas Grand Prix Miami w ten weekend, gdzie kierowcy i kierownictwo zespołu zaprezentują wspaniałą gamę wysokiej klasy odzieży. Wizerunek zespołu jest wysoko ceniony i ważne jest, abyśmy podtrzymywali tę wizję nie tylko na torze, ale także poza nim, w branży mody.”

 

O Berluti

 

Firma Berluti została założona w Paryżu w 1895 roku, a jej historia opiera się na czterech pokoleniach szewców. W 2005 r. wprowadzono wyroby skórzane, a następnie w 2011 r. kompletną kolekcję odzieży. W warsztatach Berluti przy rue Marbeuf i rue de Sèvres dostępna jest już wyjątkowa usługa szycia na miarę od stóp do głów. Berluti ma obecnie ponad sześćdziesiąt butików na całym świecie.

 

O BWT Alpine F1 Team

 

BWT Alpine F1 Team startuje w Mistrzostwach Świata Formuły 1 FIA wraz ze zwycięzcą Grand Prix Estebanem Oconem i dwukrotnym mistrzem świata Fernando Alonso. Zespół prowadzony przez Laurenta Rossiego wygrał Grand Prix Węgier w swoim pierwszym roku startów w 2021 r. i stanął na podium w Grand Prix Kataru, zajmując piąte miejsce w Klasyfikacji Konstruktorów. Alpine to francuska marka samochodów sportowych, założona w 1955 roku przez Jeana Rédélé, która obecnie jest marką tworzącą innowacyjne, autentyczne i ekskluzywne samochody sportowe Grupy Renault. Powiększona jednostka biznesowa pozwala Alpine korzystać z dziedzictwa i know-how historycznej fabryki w Dieppe oraz z wiedzy inżynierskiej zespołów BWT Alpine F1 Team, Alpine Racing i Alpine Cars.