7 maja 2022 r.

Podczas ekscytującego oczekiwania na debiut Formuły 1 na nowym torze w Miami, Esteban Ocon i Fernando Alonso, w dwóch popołudniowych sesjach, szybko nabrali właściwego rytmu.

 

Początkowo tor oferował niewielką przyczepność w palącym słońcu Florydy, gdy temperatura toru wynosiła 56°C. Obaj kierowcy byli zajęci swoimi programami, Fernando zakończył piątek z piątym najszybszym czasem 1’30’’372 na torze o długości 5,412 km. Równolegle Esteban startował na najnowszej wersji podłogi i był dziewiąty z czasem 1’30’’861.

 

W najbliższą sobotę o godzinie 13:00 czasu lokalnego odbędzie się trzeci trening wolny, a o 16:00 pierwsze w historii kwalifikacje do Grand Prix Miami.

 

Esteban Ocon:

 

Wspaniale jest w końcu znaleźć się na torze i doświadczyć tego po tak długim i ekscytującym oczekiwaniu na ten weekend”. Z naszej strony był to wspaniały dzień nauki na naprawdę nowym torze dla wszystkich. Już wcześniej mieliśmy pierwsze spostrzeżenia na temat zachowania naszego samochodu w symulatorze, ale teraz mamy nowe dane, które pozwalają nam potwierdzić i pogłębić niektóre kwestie. Bolid wygląda na konkurencyjny i podążamy we właściwym kierunku. To pozytywna wiadomość, ale tak naprawdę wszystko okaże się jutro i w niedzielę. Jeszcze długa droga do mety!

 

Fernando Alonso:

 

Mieliśmy dobry dzień, ucząc się toru i przechodząc z symulatora na prawdziwy tor. Zawsze są jakieś różnice, więc dziś musieliśmy szybko wszystko zrozumieć. To interesujący tor dla zawodników i myślę, że mieliśmy bardzo dobry piątek. Mamy teraz wiele danych do przeanalizowania i widać, że wszyscy mają jeszcze wiele do zrobienia. Musimy kontynuować prace nad dopracowaniem bolidu. Wydaje mi się, że w ten weekend znów jesteśmy szybcy i myślę, że mamy dobrą pozycję. Jestem optymistą!

 

Alan Permane, dyrektor sportowy:

 

To wspaniałe uczucie być w Miami i doświadczyć emocji, jakie Formuła 1 przynosi miastu. Organizatorzy wykonali wspaniałą pracę, budując imponujący tor z fantastycznym zapleczem, dzięki któremu impreza ma niepowtarzalną atmosferę. Jeśli chodzi o wyniki na torze, mieliśmy dwie dobre sesje z naszymi dwoma bolidami, pomimo kilku przerw spowodowanych różnymi czerwonymi flagami. Skupiliśmy się na optymalizacji naszego tempa wyścigowego, koncentrując się dziś na kilku eksperymentach, aby lepiej zrozumieć pewne zagadnienia i poprawić nasze tempo w dłuższej perspektywie. Obecność naszych dwóch kierowców w pierwszej dziesiątce i piąte miejsce Fernando pokazują, że nasze czasy okrążeń są nadal solidne. Nadal trudno jest uzyskać jasny obraz długich stintów z powodu czerwonych flag w EL2, więc w tej kwestii jest jeszcze trochę do zrobienia. Poza tym to był dobry dzień i wszyscy nie możemy się doczekać pozostałej części weekendu.