14 stycznia 2022 roku

Stajnia Alpine F1 Team nawiązuje relacje z markami Kappa® i K-Way®, dwoma oddziałami włoskiej grupy BasicNet, i zapowiada szeroko zakrojoną współpracę w kolejnych sezonach. Kappa jako nowy partner oficjalny będzie przez cały czas obowiązywania kontaktu dostarczać odzież dla kierowców „poza torem”, a także na co dzień dla wszystkich zespołów technicznych i operacyjnych. Umowa obejmuje również Alpine Esport Team oraz Alpine Academy. Natomiast marka K-Way® jako Oficjalny Partner Lifestyle zapewni odzież dla zespołów podczas przejazdów.

 

W związku z nowo nawiązaną współpracą Kappa® opracuje kilka kolekcji odzieży technicznej do „team kit”, produkty dla kibiców, linię obuwia technicznego i lifestyle’owego oraz dodatki na licencji Alpine F1 Team. Przy pomocy światowej sieci licencjobiorców i partnerów włoska marka będzie dystrybuować i oferować te kolekcje kibicom na całym świecie.

 

Od ponad 40 lat Kappa® blisko współpracuje z największymi europejskimi klubami futbolowymi, takimi jak Juventus Turyn, AC Milan, FC Barcelona czy AS Roma. Z biegiem lat Kappa® poszerzyła swoją działalność o nowe dyscypliny, takie jak lekkoatletyka w 1981 roku (USA National Team), rugby w 2002 roku (FIR) czy też narciarstwo i ogólnie sporty zimowe w 2011 roku (FISI). Dzięki tym silnym partnerstwom i produktom, które łączą styl i jakość, Kappa® zdobyła większy rozgłos w świecie sportu i poza nim. Rozpoczynając współpracę, Kappa®, K-way® i Alpine F1 Team połączyły siły, aby opracować produkty, w których spotkają się DNA marki, elegancja i technologia, przy jednoczesnym poszanowaniu historii i tożsamości stajni.

 

Davide Piccolo, Prezes Zarządu Kappa Europe:

 

„Z wielką przyjemnością informujemy, że będziemy nowym partnerem i oficjalnym dostawcą wyposażenia dla Alpine F1 Team. Zarówno Alpine, jak i Kappa są spadkobiercami bogatego dziedzictwa, dumnymi z pozycji kultowych marek, które podzielają tego samego ducha rywalizacji i orientacji na przyszłość. Dzięki tej współpracy Kappa otwiera nowy rozdział w prestiżowym świecie Formuły 1 i w sporcie motorowym w ogóle. Nie możemy się doczekać, aż zaprezentujemy nowe kolekcje kibicom tej stajni z wielkimi tradycjami”.

 

Laurent Rossi, Dyrektor Generalny Alpine F1 Team:

 

„Bardzo się cieszymy, że możemy powitać markę Kappa jako oficjalnego dostawcę odzieży dla naszych zespołów na torze i w zakładach, a także dla naszych kierowców. Podzielamy to samo skupienie na parametrach i stylu, inspirując się jednocześnie naszą historią. Kappa zawsze wyprzedzała swoich konkurentów na rynku w obszarze designu i technologii. Bardzo nas również cieszy, że możemy współpracować z K_Way, kultową, elegancką marką, która ucieleśnia wartości kluczowe dla Alpine. Nie możemy się doczekać współpracy w kolejnych latach”.

 

Robert Dodd, Dyrektor Generalny K-Way® France:

 

„Jesteśmy dumni z nawiązania stosunków ze stajnią Alpine F1 Team. Ta współpraca obrazuje chęć K-Way®, by związać się z pełnym elegancji i uświęconym tradycją światem sportu. To kolejny dowód na to, że nowa linia może łączyć w sobie styl i technologię”.