8 października 2022 roku

BWT Alpine F1 Team ma przyjemność ogłosić dołączenie Pierre'a Gasly'ego do Estebana Ocona od sezonu 2023 Mistrzostw Świata FIA Formuły 1. Zwycięzca Grand Prix z kilkoma podiami na koncie, Pierre łączy ambicję i konkretne wyniki z doświadczeniem potrzebnym do pomocy zespołowi, z którym podpisuje wieloletni kontrakt.

 

 

Pochodzący z Normandii zawodnik uzupełnia w 100% francuski skład Alpine, pierwszy tego typu w Mistrzostwach Świata FIA Formuły 1 od 1995 roku..

 


Dwudziestosześcioletni Pierre zadebiutował w F1 w Scuderia Toro Rosso w 2017 roku po zdobyciu tytułu w serii GP2 w poprzednim roku. Przeszedł do zespołu Red Bull Racing, a następnie wrócił do Scuderii Toro Rosso, z którą odniósł swoje pierwsze zwycięstwo podczas Grand Prix Włoch w 2020 roku w barwach AlphaTauri. Pierre jest dobrze znany Grupie Renault po wygraniu Formuły Renault Eurocup w 2013 roku, zajęciu drugiego miejsca w Formule Renault 3.5 Series w 2014 roku i jeździe dla Renault e.dams w Formule E.

 

 

Pierre Gasly: „Jestem zachwycony, że mogę dołączyć do rodziny Alpine i otworzyć ten nowy rozdział w mojej karierze w Formule 1. Jazda dla zespołu o francuskich korzeniach daje szczególne uczucie. Znam mocne strony Alpine, ponieważ ścigałem się z nimi przez ostatnie dwa lata, a ich postępy i ambicje są imponujące. Chciałbym podziękować Red Bullowi na koniec dziewięcioletniej wspólnej przygody. To dzięki ich zaufaniu i wsparciu zostałem kierowcą Formuły 1, a w ciągu ostatnich kilku lat osiągnęliśmy ze Scuderia AlphaTauri coś wyjątkowego. Na przyszłość chcę dać z siebie wszystko i wykorzystać całe swoje doświadczenie, aby walczyć o podia i przyczynić się do zdobycia tytułów mistrza świata w Alpine.”

 

 

Otmar Szafnauer, Team Principal BWT Alpine F1 Team: Bardzo się cieszę, że Pierre dołączy do nas na rok 2023 i kolejne lata. Ma już liczne osiągnięcia w Formule 1 i nie możemy się doczekać, aby wykorzystać jego talenty w zespole. Nasz zespół ma wiele celów na nadchodzące sezony i jestem przekonany, że nasz skład kierowców odzwierciedla nasze wysokie ambicje. Mam nadzieję, że Pierre i Esteban mogą wspólnie zmotywować zespół do dalszych postępów w kierunku tych celów. Chcielibyśmy również podziękować Red Bullowi za zgodę na warunki, które pozwoliły Pierre'owi zrobić ten krok.”

 

 

Laurent Rossi, Prezes Alpine: „Pragnę powitać Pierre'a w rodzinie Alpine. To utalentowany i zaangażowany kierowca, który wniesie pozytywny wkład w realizację naszych celów w Formule 1. Pierre w pełni uosabia ambicję i chęć postępu, który charakteryzuje projekt Alpine do tej pory. Jako młody, ale bardzo doświadczony i utytułowany kierowca, jego droga podąża równolegle z naszą i cieszymy się na wspólny rozwój.”

 


Luca de Meo, Prezes Renault Group: „Jesteśmy dumni, że od 2023 roku będziemy mieli w 100% francuski duet. Nasze korzenie są we Francji, Alpine narodził się w Normandii, podobnie jak nasi kierowcy, więc jest w tym wszystkim pewna serdeczność. Obaj poprowadzą drużynę i grupę do przodu, by - miejmy nadzieję - stać się symbolem dumy dla Francji.”