23 marca 2023 r.

Łatwo jest zgubić się w ferworze Francuza dołączającego do francuskiego zespołu, by skompletować w 100% francuski duet. Ta historia nie mogłaby być bardziej doskonała: „Syn marnotrawny wraca do Normandii!”. Jednak nie oddaje to w pełni zasług jego dotychczasowej przygody i kariery. W momencie gdy Pierre Gasly rywalizuje w swoich pierwszych wyścigach w kolorach BWT Alpine F1 Team, my zapraszamy do przyjrzenia się bliżej człowiekowi za szybą kasku.

 

 

Po dziewięciu latach pracy w organizacji Pierre otwiera rozdział pełen wyzwań i sukcesów. Dołączając do BWT Alpine F1 Team osiągnął tę samą pozycję, co jego rodak Esteban Ocon, stając się ambasadorem Alpine Cars, wzorem do naśladowania dla młodej kadry Alpine Academy i programu Rac(H)er oraz członkiem zespołu dla niezliczonych kobiet i mężczyzn, pracujących w naszym zespole.

 

 

Śledząc jego karierę na przestrzeni lat, można stwierdzić, że Pierre jest kimś więcej niż tylko kierowcą.

 

 

Jego bliscy powiedzą Wam, że nie jest najbardziej punktualny, pomimo jego figlarnego uśmiechu i nieprzekonujących statystyk ostatniego meczu PSG. Zawsze jest nienagannie ubrany, czasem świeżo po paryskim tygodniu mody lub meczu koszykówki w USA. I mimo że jest fizycznie nieobecny, szczodrze daje kilka polubień na Instagramie.

 

 

Pierre opanował delikatną równowagę bycia zaciekłym zawodnikiem w padoku, a jednocześnie emanuje radosną pewnością siebie, która nie osłabła po sześciu sezonach w Formule 1.

 

 

Osoba i zawodnik, jakim stał się Pierre Gasly, wiele zawdzięcza wsparciu bliskich mu osób. Z czterema starszymi braćmi oraz garstką siostrzenic i bratanków, rodzina jest jednym z filarów Pierre'a, dzięki której może się od tego wszystkiego uwolnić.

 

 

Pierre spędził sezon w Dubaju, gdzie trenował w wyższej temperaturze, a następnie na krótko zatrzymał się w Miami i pojechał do Paryża z drużyną NBA. Klipy z zaimprowizowanego meczu z udziałem Charlesa Leclerca i dwóch gwiazd NBA, Joakima Noaha i Tony'ego Parkera, szybko pojawiły się na portalach społecznościowych, przypominając nam, że relacje z kierowcami na torze są równie ważne, jak te poza padokiem.

 

 

W tak szybkim i intensywnym sporcie, to przywilej znać zawodnika osobiście - tym bardziej, jeśli dołączysz do grona kilku zaufanych osób, które podróżują po świecie u boku najszybszych sportowców świata. Jego osobisty zespół składa się z bliskich przyjaciół i profesjonalistów z branży, wszyscy pracują razem, aby pomóc Pierre’owi w osiągnięciu pełnego potencjału jako kierowcy i jako człowieka.

 

 

Sezon zaczyna się stopniowo, a Pierre zdobywa już pierwsze punkty z BWT Alpine F1 Team. Czekamy na świętowanie jego sukcesów, uczenie się z jego wyzwań, odkrywanie wszystkich jego zainteresowań i angażowanie się w jego społeczność na mediach społecznościowych. Nie możemy się doczekać tego, co sezon 2023 ma w zanadrzu i mamy nadzieję, że dołączysz do nas w tej podróży!