17 marca 2023 r.

BWT Alpine F1 Team rozpoczął Grand Prix Arabii Saudyjskiej na torze Jeddah Corniche Circuit od owocnej piątkowej sesji treningowej, w której Esteban Ocon zajął czwarte miejsce, a na szóstym uplasował się Pierre Gasly.

 

 

Na zachodnim wybrzeżu Arabii Saudyjskiej, zespół płynnie zrealizował program w ramach przygotowań do drugiej rundy w kalendarzu, jednocześnie starając się odbić od dna po mieszanym weekendzie w Bahrajnie.

 


Pierre, ubrany w różowy strój BWT na drugi z trzech wyścigów w tym wysublimowanym kolorze, rozpoczął dzień od zajęcia ósmego miejsca w pierwszym treningu wolnym z czasem 1’30’’949, podczas gdy Esteban był dwunasty z czasem 1’31’’181.

 

 

W światłach reflektorów, podczas drugiego treningu wolnego, który odbył się wieczorem w warunkach podobnych do tych z kwalifikacji i wyścigu, obaj kierowcy jeździli na średnich, a następnie miękkich oponach.

 

 

Przed rozpoczęciem długich stintów, okrążenia pokonane odpowiednio w 1’30’’039 i 1’30’’100 przez Estebana i Pierre'a pozwoliły im wspiąć się do pierwszej szóstki. Ostatnie piętnaście minut wyścigu poświęcono wówczas na jazdę z dużą ilością paliwa w zbiorniku, na oponach średnich w przypadku Estebana i miękkich w przypadku Pierre'a.

 

 

Esteban Ocon: „Przyjemnie jest wrócić na tor taki jak w Dżuddzie, bardzo szybki i ekscytujący tor miejski, który zmusza nas wszystkich do bycia czujnym przez cały czas. Nasz piątek był owocny i próbowaliśmy różnych rzeczy, co pomoże nam zarówno w warunkach kwalifikacyjnych, jak i wyścigowych. Samochód jak na razie wygląda dobrze i myślę, że możemy go jeszcze lepiej wykorzystać przed kwalifikacjami w sobotni wieczór. Zespół wykonał świetną pracę, aby zrealizować nasz program i będziemy ciężko pracować, aby jutro zająć dobrą pozycję. Ogólnie rzecz biorąc, to był dobry dzień pracy”.

 

 

Pierre Gasly: „Wspaniale jest ścigać się w Dżuddzie, na niezwykle szybkim i ekscytującym torze. To był pracowity dzień i nadal dowiadujemy się więcej o naszym pakiecie na rok 2023. Muszę powiedzieć, że jestem zadowolony z wykonanej dzisiaj pracy. Po dwóch tygodniach w Bahrajnie, dobrze jest być na nowym torze i mierzyć się z innymi wyzwaniami. To bardzo szybki tor i trzeba zrobić wiele, aby rzeczywiście takim być. Samochód sprawia dobre wrażenie, mamy jasny pogląd na to, gdzie chcemy iść z ustawieniami i mamy więcej do pokazania w ten weekend. Moim celem jest ciężka praca z inżynierami, abyśmy byli dobrze przygotowani do kwalifikacji i wrócili z lepszym wynikiem niż ostatnio.”

 

 

Pat Fry, dyrektor ds. technologii: „To był przyzwoity piątek dla zespołu przed Grand Prix Arabii Saudyjskiej w Dżuddzie. Ciekawie było zobaczyć samochód na zupełnie innym torze niż dotychczasowe, tegoroczne tory. Charakterystyka jest tu bardziej nastawiona na mniejsze dociskanie, a wiele zakrętów pokonuje się z dużą prędkością. Jesteśmy zadowoleni z naszej dzisiejszej pracy. Nasi dwaj kierowcy przedstawili podobne opinie na temat kierunków, w których należy podążać, co dobrze wróży reszcie weekendu. Mamy wiele danych do przeanalizowania w ramach przygotowań do jutrzejszych kwalifikacji, w których celujemy w znacznie lepsze wyniki niż w Bahrajnie, aby być w lepszej pozycji do wyścigu w niedzielę. Solidny początek i jeszcze więcej do zrobienia!”.