2 września 2022 roku

BWT Alpine F1 Team wykorzystał dzisiejszą wolną sesję treningową do przygotowania się do weekendowego Grand Prix Holandii w Zandvoort. Fernando Alonso i Esteban Ocon ukończyli treningi w pierwszej dziesiątce.

 

Dzięki zmianom wprowadzonym do A522 w ramach ciągłego planu rozwoju zespołu, Fernando ukończył pierwszy trening wolny na ósmym miejscu, a drugi trening wolny na siódmym, natomiast Esteban zajął dziewiąte miejsce w obu sesjach.

 

Jutro o 12:00 czasu lokalnego rozpocznie się trzeci trening wolny, a po nim o 15:00 kwalifikacje.

 


Esteban Ocon: „Dobrze jest wrócić na Zandvoort, tor, na którym lubię jeździć ze względu na jego unikalny układ i nachylenie. Zakończyliśmy piątek z obydwoma samochodami w pierwszej dziesiątce w obu sesjach treningowych, co jest dobrym zwiastunem na rozpoczęcie naszego weekendu. Dziś wieczorem będziemy pracować, aby dowiedzieć się, gdzie możemy poprawić. Do jutrzejszego dnia przystąpimy z dobrym zrozumieniem zachowania opon, zwłaszcza że testowaliśmy dziś twardszą mieszankę, a nie jest to coś, co zwykle robimy w piątek. Przed nami dużo pracy z zespołem, aby być gotowym na jutrzejszą sesję kwalifikacyjną, która będzie bardzo ważna.”


Fernando Alonso: „To był dla nas bardzo dobry piątek. Jest to zupełnie inny tor niż ten, na którym jeździliśmy w ostatni weekend w Spa, a także fajny tor do jazdy bolidem Formuły 1. Z tymi wszystkimi wybojami, to trochę jak rollercoaster. Samochód jak na razie sprawuje się dobrze. Dzisiaj widzieliśmy wiele zmian na torze ze względu na dużą ilość pyłu dziś rano. Będziemy wszystko analizować, ale jesteśmy zadowoleni z naszych dotychczasowych postępów.”

 

Matt Harman, Dyrektor Techniczny: „Mieliśmy dziś spokojny dzień testów, przechodząc przez wszystko, co zaplanowaliśmy w obu bolidach. Wprowadziliśmy tutaj kilka małych zmian, które zadziałały i są zgodne z przeprowadzonymi wcześniej symulacjami, a to daje nam nieco większą wydajność. Wspaniale jest móc dodawać ulepszenia do każdego wyścigu. A w najbliższych starach będzie ich jeszcze więcej. Z niecierpliwością czekamy na pozostałą część weekendu w Zandvoort. Do tej pory nie było żadnych niespodzianek i jesteśmy zadowoleni z pracy. W ten weekend chcemy kontynuować zdobywanie punktów w Kwalifikacji konstruktorów w konfrontacji z naszymi głównymi rywalami.”