9 września 2022 roku

BWT Alpine F1 Team zakończył owocny dzień treningów na torze Monza. Fernando Alonso i Esteban Ocon zakończyli swoje przygotowania do niedzielnego Grand Prix Włoch, wchodząc oboje do Top 10.

 

 

Esteban Ocon: „To zawsze przyjemność jeździć we Włoszech i na torze Monza. Ogólnie rzecz biorąc, był to dla nas dobry piątek, z dwoma produktywnymi sesjami, które zakończyły się pierwszą dziesiątką dla obu naszych samochodów. Skupimy się na sobie i na tym, jak możemy jeszcze bardziej wykorzystać potencjał samochodu jutro. Przeanalizujemy zebrane dane i rozważymy możliwe scenariusze na wyścig, ponieważ były kary i rzeczy próbowane przez różne samochody dzisiaj. Jesteśmy w pełni skoncentrowani na jutrzejszym dniu i naszym pragnieniu, aby dobrze wypaść w kwalifikacjach.”

 


Fernando Alonso: „To był dla nas kolejny dobry piątek, tym razem na torze Monza. Przetestowaliśmy wszystko, co chcieliśmy przetestować i zebraliśmy wiele przydatnych danych na temat opon, które wykorzystamy podczas tego weekendu. Wydawało się, że wahania wzdłużne były trochę większe niż w poprzednie weekendy, ale poza tym był to bezproblemowy piątek treningów wolnych, dobrze zarządzany przez zespół.”

 


Alan Permane, Dyrektor Sportowy: „To był dla nas klasyczny piątkowy trening na Monzy, gdzie oba samochody znalazły się w pierwszej dziesiątce. Przeszliśmy przez standardowy program, nie mieliśmy żadnych niespodzianek i wszystko jest gotowe na wspaniały weekend. Oczywiście ścigamy się tu w smutnych okolicznościach po wczorajszej wiadomości o śmierci Jej Wysokości Królowej. Jako zespół angielsko-francuski chcemy w ten weekend uhonorować jej służbę i spuściznę.