21 października 2022 roku

BWT Alpine F1 Team zakończył owocny, piątkowy dzień testów w ramach przygotowań do niedzielnego Grand Prix Stanów Zjednoczonych na wypełnionym kibicami Circuit of the Americas w Austin w Teksasie.

 

 

Fernando zakończył pierwszy trening wolny na szóstym miejscu z najlepszym czasem 1’37’’713. Esteban - ze specjalnym kaskiem inspirowanym Spidermanem - ukończył wyścig na jedenastym miejscu z okrążeniem 1’38’’102.

 

 

Esteban jechał z nową podłogą, której krawędzie zostały zmodyfikowane. Fernando powinien użyć tej samej specyfikacji w następny weekend w Meksyku.

 

 

Druga sesja treningów wolnych została przedłużona o 30 minut, aby zespoły mogły wypróbować prototypowe opony Pirelli. Obaj kierowcy pokonali 26 okrążeń w ramach zbierania danych Pirelli na rok 2023.

 

 

Jutro trzeci trening wolny rozpocznie się o 14:00 czasu lokalnego, a kwalifikacje o 17:00.

 

 

Esteban Ocon: „Miło jest ponownie przyjechać do Austin i ścigać się na Circuit of the Americas. Ten tor bardzo mi się podoba. To był nietypowy piątek dla wszystkich, ponieważ mieliśmy tylko pierwszą sesję treningową, aby popracować nad naszymi ustawieniami z tegorocznymi oponami. Więc dzień był dla nas stosunkowo krótki. Ale interesujące było przetestowanie przyszłorocznych opon podczas drugiego treningu wolnego, a także nowych koców grzewczych i różnych innych rzeczy, z którymi będziemy pracować w 2023 r. Przeanalizujemy dokładnie dane z tych dwóch sesji i zobaczymy, jakie ustawienia możemy przyjąć jutro.”

 

 

Fernando Alonso: „To był dla nas dobry piątek, podczas którego przeszliśmy zaplanowany program testów. Będziemy kontynuować naszą analizę dziś wieczorem i jutro podczas trzeciego treningu wolnego, aby mieć jak najlepsze warunki na kwalifikacje. Dziś po południu przeprowadziliśmy również testy opon Pirelli i mamy nadzieję, że uda nam się uzyskać z nich wiele danych. Wspaniale jest ponownie zaprezentować się fanom tutaj w Austin. Nie możemy już się doczekać jutrzejszych kwalifikacji.”

 

 

Ciaron Pilbeam, główny inżynier wyścigowy: „Dzień w Austin przebiegł bez zakłóceń, z dwiema pracowitymi sesjami treningów wolnych. W pierwszym treningu musieliśmy zmieścić więcej niż zwykle w naszym programie, ponieważ druga sesja była poświęcona testowaniu prototypowych opon Pirelli. Pierwsza sesja poszła dobrze. Esteban użył nowej podłogi, która spisała się tak, jak oczekiwaliśmy i zgodnie z tym co widzieliśmy podczas naszych przygotowań. Mimo że część toru została odnowiona od zeszłego roku, nadal jest on miejscami wyboisty, ale nasz samochód dobrze sobie radzi w tych warunkach. Mamy dobrą bazę do pracy na resztę weekendu i teraz zajmiemy się naszym zwykłym programem w piątek wieczorem, czyli przygotowaniem do jutrzejszej sesji kwalifikacyjnej, w której będziemy chcieli się jeszcze bardziej poprawić.”