9 marca 2022 roku

Alpine Academy ma przyjemność zaprezentować nowy program Alpine Affiliate, którego celem jest wspieranie i rozwijanie najbardziej obiecujących młodych talentów rozpoczynających karierę w sporcie samochodowym, a tym samym działanie na rzecz potencjalnego środowiska Alpine Academy.

 

Już od dzisiaj program Alpine Affiliate będzie oferował członkom profesjonalne wsparcie na kluczowym etapie kariery, w szczególności poprzez rady na przyszłość, treningi, dodatkową naukę, szkolenia medialne i inne działania. Kierowcy partnerscy Alpine będą mieli również możliwość korzystania ze światowej klasy infrastruktury zespołu w siedzibie Academy w Enstone.

 

Po zdobyciu pole position w W Series w 2021 roku Abbi Pulling zostanie pierwszą kierowczynią partnerską w historii Alpine. Brytyjka będzie również pierwszą kobietą uczestniczącą w programie Alpine Academy. Kilkakrotnie już stawała na podium w Mistrzostwach Wielkiej Brytanii FIA Formuły 4, a w tym sezonie ponownie wystartuje w W Series, aby powalczyć o tytuł. Ponadto współpraca z Abbi będzie pionierskim działaniem Alpine w ramach zobowiązania do promowania inkluzywnego środowiska pracy, sprzyjającego integracji i rozwojowi kobiet w firmie.

 

Do Abbi dołączy Hadrien David. Francuz jest byłym kierowcą Academy i najmłodszym w historii zwycięzcą Mistrzostw FIA Formuły 4: zabłysł na arenie krajowej w wieku zaledwie piętnastu lat w 2019 roku. Hadrien drugi raz z rzędu będzie wraz zespołem R-ace GP walczył o zwycięstwo w Formula Regional European Championship by Alpine (FRECA).

 

Trzecim członkiem programu Alpine Affiliate będzie Nikola Tsolov, który przygotowuje się do pierwszych jazd bolidem. Bułgar, którego karierą opiekuje się dwukrotny mistrz świata w Formule 1 Fernando Alonso, osiągnął znaczące sukcesy w kartingu i będzie kierowcą Campos Racing w sezonie 2022 Mistrzostw Hiszpanii FIA Formuły 4.

 

Dwaj ostatni zawodnicy objęci promocją to Japończyk Kean Nakamura i Brazylijczyk Matheus Ferreira, dwie wielkie nadzieje kartingu. Obaj często rywalizują ze sobą na torze, a Kean został Mistrzem Świata FIA Kartingu w kategorii OK-Junior, w której Matheus również może się pochwalić znakomitymi osiągnięciami. Dwaj czternastolatkowie będą walczyć w serii OK Karting dla Kart Republic.

 

Nowy program Alpine Affiliate będzie nadzorowany przez Mię Sharizmana, dyrektora Alpine Academy, oraz Davide’a Brivio, dyrektora ds. wyścigów samochodowych. Obaj kontynuują w ten sposób swoją misję rekrutowania najbardziej obiecujących talentów na świecie w szeregi Alpine Academy.

 

Mia Sharizman, dyrektor Alpine Academy:

 

„Z wielką radością prezentujemy nasz program Alpine Affiliate, utworzony w tym roku w Academy w sposób przekrojowy. Program będzie oferował młodym kierowcom wyścigowym z całego świata niezbędne wsparcie, doradztwo w sprawach kariery i autentyczną naukę. Obecnie w programie bierze udział pięcioro obiecujących zawodników. Witamy w naszym zespole Abbi, Hadriena, Nikolę, Keana i Matheusa. W dalszej perspektywie pragniemy, aby program Alpine Affiliate zasilił naszą Academy dzięki ciągłym staraniom o nawiązywanie współpracy z najbardziej obiecującymi talentami na świecie po to, by zagwarantować przyszłe sukcesy Alpine w sporcie samochodowym”.