DYREKTOR ALPINE MOTORSPORTS

Bruno Famin

Bruno dołączył do BWT Alpine F1® Team przed rozpoczęciem sezonu 2022 Mistrzostw Świata FIA Formuły 1. Jako dyrektor Alpine Motorsports i Team Principal ad interim w BWT Alpine F1® Team bierze także udział w doskonaleniu układu napędowego, ściśle współpracując z Enstone nad optymalizacją parametrów podwozia.

Bruno Famin – Alpine

Biografia

Francuz rozpoczął swoją karierę w sporcie samochodowym w Peugeot w 1989 roku. Najpierw pracował nad silnikami i skrzyniami biegów w Peugeot Talbot Sport, a następnie osobiście zajmował się kilkoma projektami, takimi jak 905 Spider i Peugeot 106 Group A.

 

W 2005 roku Bruno objął stanowisko dyrektora technicznego Peugeot Sport, a w 2012 roku stanął na czele dyrekcji jednostki. Odegrał kluczową rolę w projekcie 908, która wygrała wyścig 24h Le Mans, oraz w rekordowym zwycięstwie Sébastiena Loeba w Pikes Peak w 2013 roku. Bruno przyczynił się również do trzech sukcesów w Dakarze w latach 2016–2018, a także do zdobycia tytułu mistrza World Rallycross w 2015 roku.

 

W 2019 roku Bruno został dyrektorem operacyjnym działu sportowego Międzynarodowej Federacji Samochodowej. Jego najważniejszym zadaniem było zarządzanie integracją wszystkich stanowisk związanych ze sportem oraz wsparciem organów kierowniczych.

 

W lipcu 2023 roku marka Alpine mianowała go dyrektorem Alpine Motorsports i członkiem zarządu Alpine pod kierownictwem Philippe’a Kriefa, prezesa Alpine. Na tym stanowisku Bruno kieruje działaniami Alpine we wszystkich dyscyplinach sportu samochodowego.

 

Bruno dołącza do nas, mając na koncie liczne osiągnięcia w sporcie samochodowym i wnosząc ze sobą ducha zwycięstwa.