DYREKTOR ALPINE MOTORSPORTS

Bruno Famin

Bruno Famin - Alpine

Biografia

Bruno kontynuuje pełnienie funkcji team principal BWT Alpine F1 Team po tym, jak był tymczasowym dyrektorem zespołu od Grand Prix Holandii w 2023 roku. Misją Bruno jest przeniesienie projektu Alpine do Formuły 1.

 

Bruno dołączył do zespołu przed sezonem 2022 jako dyrektor wykonawczy działu silników w Viry-Châtillon.

 

Francuz rozpoczął swoją karierę w sportach motorowych w Peugeot w 1989 roku, początkowo pracując nad silnikami i skrzyniami biegów z Peugeot Talbot Sport.

 

W 2005 roku Bruno objął stanowisko dyrektora technicznego Peugeot Sport, a w 2012 roku stanął na czele dyrekcji jednostki. Odegrał kluczową rolę w projekcie 908, który wygrał 24-godzinny wyścig Le Mans oraz w rekordowym zwycięstwie Sébastiena Loeba w Pikes Peak w 2013 roku. Bruno przyczynił się również do trzech sukcesów w Dakarze w latach 2016-2018, a także do zdobycia tytułu mistrza World Rallycross w 2015 roku.

 

W 2019 roku Bruno został dyrektorem operacyjnym, a następnie zastępcą sekretarza generalnego Międzynarodowej Federacji Samochodowej. Jego głównym zadaniem jest zarządzanie integracją wszystkich funkcji sportowych, technicznych, bezpieczeństwa i wsparcia organów zarządzających, działając jednocześnie jako łącznik z różnymi promotorami mistrzostw zatwierdzonych przez FIA.