DYREKTOR DS. WYŚCIGÓW SAMOCHODOWYCH

Davide Brivio

Davide podpisał kontrakt z Alpine F1® Team w styczniu 2021 roku jako dyrektor ds. wyścigów podlegający dyrektorowi generalnemu Alpine Laurentowi Rossi.

Davide Brivio - Alpine

Biografia

Davide zajmował wcześniej stanowiska kierownicze w MotoGP, w tym poprowadził Suzuki do podwójnego mistrzostwa świata z tytułem Joan Mir i korony konstruktorów marki w 2020 roku.

 

Włoch dorastał w pobliżu Monzy i po raz pierwszy zaspokoił swoją pasję do sportów motorowych w motocrossie. W 1990 roku Davide rozpoczął karierę zawodową jako rzecznik prasowy w World Superbikes. Dwa lata później został dyrektorem Belgarda Yamaha Racing Division w tej samej dyscyplinie, a w 1993 roku został zwerbowany przez fabryczny zespół Yamaha. W 1995 roku został dyrektorem zespołu.

 

W 2002 roku Davide dołączył do Yamahy w MotoGP. Ta decyzja oznaczała początek złotego okresu z czterema tytułami kierowców i czterema tytułami konstruktorów w latach 2004-2010. Jednocześnie odegrał kluczową rolę w rekrutacji legendy MotoGP Valentino Rossiego. Zdobył on cztery korony i współpracował z Davide jako konsultant do 2013 r.

 

Przed powrotem Suzuki do MotoGP w 2015 roku, Davide awansował na dyrektora zespołu i otrzymał zadanie wspierania młodych zawodowców podczas budowania hierarchii zespołu.