DYREKTOR TECHNICZNY, VIRY-CHÂTILLON

ERIC MEIGNAN

Alpine F1 management - Eric Meigman

Biografia

Éric dołącza do Alpine Racing w październiku 2023 r. jako dyrektor techniczny bazy Viry-Châtillon. Francuz, specjalista od silników z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem w branży sportów motorowych, nadzoruje rozwój układu napędowego. Jego głównym celem jest praca nad przyszłą jednostką napędową zespołu zgodnie z nowymi przepisami FIA dotyczącymi silników zaplanowanymi na 2026 rok.
 

Po uzyskaniu tytułu magistra inżynierii mechanicznej i energetycznej w École Nationale Supérieure d'Arts et Métiers, Éric rozpoczął swoją karierę jako inżynier mechanik w Peugeot w 1994 roku. Odbył również studia podyplomowe w dziedzinie inżynierii silników, maszyn wirnikowych i termodynamiki w École Nationale Supérieure du Pétrole et des Moteurs.
 

Éric pracował dla Cosworth Racing, Mecachrome i Hyten SA na różnych stanowiskach. W 2015 r. objął stanowisko głównego inżyniera w Mercedes AMG High Performance Powertrains, a w 2017 r. awansował na stanowisko dyrektora działu. Następnie dołączył do Scuderia Ferrari w tej samej roli w 2020 roku i zajmował to stanowisko przez cztery lata, zanim dołączył do Alpine Racing w 2023 roku.