Zespół F1®

JACK

DOOHAN

Jack Doohan - Zespół F1

JACK DOOHAN

Alt Image C29

Kierowca rezerwowy

Sezon 2022 (Mistrzostwa FIA Formuły 2)

 

Zwycięstwa : 3

Podia : 6

Pole position : 3

Najlepsze okrążenia w wyścigu : 4

Punkty : 128

Biografia

Age20 ansNationalitéAustralien

Jack rozpoczyna drugi rok w Alpine Academy po swoim udanym pierwszym sezonie w Mistrzostwach FIA Formuły 2 Na swoim koncie w 2022 roku ma trzy sukcesy, sześć miejsc na podium i trzy pole position. Australijczyk regularnie walczył w czołówce i do ostatniego wyścigu walczył o tytuł najlepszego debiutanta i miejsce w finałowej trójce klasyfikacji generalnej.

 

Po sukcesach w kartingu w rodzinnej Australii, syn pięciokrotnego mistrza świata MotoGP Micka Doohana przesiadł się do bolidu i w 2018 roku wystartował w brytyjskich mistrzostwach Formuły   4. Odniósł trzy zwycięstwa i dwanaście razy stanął na podium, zajmując finalnie piąte miejsce z tytułem najlepszego debiutanta. Jack, który w przeszłości brał udział w Mistrzostwach Włoch i ADAC F4, wykorzystał swoje doświadczenie, aby dwukrotnie zająć drugie miejsce w Mistrzostwach Azji Formuły 3 i przygotować się do awansu do Mistrzostw  Formuły 3 FIA z zespołem HWA Racelab od 2020 roku.
Trident Racing Jack odniósł cztery zwycięstwa i siedem razy zajął miejsce na podium, zostając wicemistrzem. Kontynuując swoją karierę, dołączył do  MP Motorsport na ostatnie dwie rundy Mistrzostw FIA Formuły 2 w 2021 roku i zajął drugie miejsce w kwalifikacjach w Abu Zabi. Potem był pierwszy pełny sezon w F2 z Virtuosi Racing, gdzie zajął szóste miejsce dzięki znakomitym wynikom, w tym bezdyskusyjnemu zwycięstwu w długim wyścigu w Belgii. Jack wziął również udział w dwóch wolnych sesjach treningowych z BWT Alpine F1® Team oraz w treningach zarezerwowanych dla młodych kierowców po Grand Prix Abu Zabi.

 

Jack : ” Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę rozpocząć drugi sezon w Alpine Academy. Przeżyliśmy razem wspaniały pierwszy rok i zostałem bardzo dobrze przyjęty przez wszystkich, dzięki czemu szybko zająłem swoje miejsce. Wspaniale było spotkać się czasami z zespołem Formuły 1, na przykład podczas prywatnych treningów, czy w symulatorze i poznać ludzi z fabryki i zespołu wyścigowego. Nie mogę się już doczekać, żeby zobaczyć, co uda nam się osiągnąć w tym roku. Cele pozostają takie same, a mianowicie zdobycie tytułu i mam dobrą ekipę, która pomoże mi osiągnąć ten cel. Dam z siebie wszystko jako doświadczony uczestnik programu, pomogę również rekrutom i najmłodszym członkom Academy, zwłaszcza na naszych obozach treningowych. ”

2022 

 

Mistrzostwa FIA Formuły 3 (6. miejsce)

 

 

2021  

 

Mistrzostwa FIA Formuły 3 (2. miejsce)

2020

 

Mistrzostwa Azji Formuły 3 (2. miejsce), Mistrzostwa FIA Formuły 3 (26. miejsce)

 

 

2019

 

Mistrzostwa Azji Formuły 3 (2. miejsce), Euroformula Open (11. miejsce)

2018

 

Mistrzostwa Wielkiej Brytanii F4 (5. miejsce, najlepszy debiutant) 

AKTUALNOŚCI F1®

Śledź najnowsze informacje

BWT ALPINE F1® TEAM

Nasi partnerzy

PARTENAIRE TITRE

PARTENAIRES PREMIUM

PARTENAIRES OFFICIELS

PARTENAIRES TECHNIQUES

EQUIPEMENTIERS