DYREKTOR GENERALNY ALPINE

Laurent Rossi

Laurent rozpoczyna swój trzeci rok przy sterze Alpine, gdzie pozostaje czołową postacią marki motoryzacyjnej i jej działalności w  Formule 1.

Laurent Rossi - Alpine

Biografia

Urodzony na Korsyce w 1975 roku Laurent od najmłodszych lat pasjonował się inżynierią, sportami motorowymi i F1®. Inżynier z wykształcenia, Laurent Rossi posiada tytuł magistra mechaniki płynów z ENSEEIHT (Tuluza) oraz tytuł magistra mechaniki silników i spalania z IFP School (Paryż). Karierę zawodową rozpoczął w Renault Group jako kierownik projektu w dziale inżynierii mechanicznej w 2000 roku. Laurent wyjechał następnie do Stanów Zjednoczonych, aby w 2009 roku uzyskać tytuł MBA na Harvard Business School, po czym został zatrudniony jako kierownik projektu specjalizujący się w motoryzacji w nowojorskim biurze Boston Consulting Group.

 

Laurent pozostał w Ameryce i dołączył do Google w 2012 roku, gdzie odpowiadał za rozwój relacji handlowych z głównymi klientami z branży motoryzacyjnej. W 2018 roku Laurent powrócił do Europy do działu strategii i rozwoju handlowego Renault Group. Jeszcze w tym samym roku, w kwietniu 2018, został dyrektorem działu strategii.

 

Wraz z wejściem Alpine do F1® w sezonie 2021 Mistrzostw Świata FIA Formuły 1, Laurent został mianowany dyrektorem generalnym Alpine w styczniu tego samego roku. Jego misją było rozwijanie ekskluzywnej i innowacyjnej oferty marki oraz zapewnienie jej rentowności do 2025 r., w oparciu o jej zobowiązania w sportach motorowych.

 

Oprócz swoich obowiązków Laurent jest prawdziwym entuzjastą sportu i szczególnie interesuje się rugby i piłką nożną, a jednocześnie jest wyjątkowo dobrym graczem w squasha.